Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s duplikací windowsu na SSD

Pořídil jsem si nové SSD, problém ale nastal když jsem ho chtěl spovoznit.
Notebook rozšířím o SSD přez adaptér který dám místo DVD mechaniky.

Mám v notebooku hdd s 750gb a ssd má pouze 240gb.
Plán byl takový že jsem na ssd plánoval dát jen samotný windows a popřípadě nějaký software.

Jenže když jsem otevřel patrition manager na to aby jsem duplikoval windows na ssd, tak windows část nemám
zvlásť. Vše je v C:, teda C: má 650gb zaplněných. A jak jsem pochopil, tak nemohu vybrat
a skopírovat pouze Windows když nemá svojí čásť.

Je tam nějaká jiná možnosť jak na SSD nahodiť windows a popřitom mít staré dosažitelné soubory z HDD?

Je odpověď taková že nainstalujuji windows na SSD a poté normálne připojím HDD a všechno pojede?

Ano mozes nainstalovat Windows na SSD. Ale je lepsie ho dat tam kde je HDD, a ne na adapter, ptz adaptery moc asi nie su na sata3 tazko povedat jaka je kvalita tych signalov, ale mozes skusit aj predpokladat ze je dobra.

Ked mas viac HDD tak sa nastavuje v biose ze z coho sa bootuje.

Inac mozes skusit aj presunut si svoje data na externy HDD, a potom defragmentovat to C a potom by malo ist zmensit, mozno. A potom sa to da aj naklonovat. Alebo slusne klonovacie programy to vedia aj na inu velkost oddielu, ak je celkove mnozstvo dat mensie jak velkost cieloveho oddielu.

program který mi skopíruje jen windows soubory z hdd asi neexistuje.

existuje i pro tebe, jestli chápeš rozdíl mezi daty a programy.

1) nejdřív disk očešeš jen na systém + aplikace:
půjčíš si externí nebo druhý interní disk 1tb, na něj přesuneš veškerá data, včetně těch z tvého profilu\documents a gigabajtů z plochy

2) na c: zůstane pár adresářů:
\program files, \users, \windows a možná skrytý c:\boot
jak naložíš s tupými hrami záleží na velikosti

3) spustíš kontrolu disku, protože souborový systém musí být 100% v pořádku

4) nějakým normálním bootovacím partition managerem zmenšíš disk c: pod velikost ssd, musí zůstat pár desítek gb rezerva. díky kontrole 3) to proběhne bez rizika.
když už jsi v tom, z volné části uděláš d:, nebo to necháš až na návrat do windows

5) teď konečně sáhneš pro nějaký oblíbený zálohovací/klonovací nástroj, možná byl přibalený k ssd, nebo ho má výrobce ssd na webu -> naklonuješ disk.

6) restart do win, veškerá odsunutá data teď vrátíš na d:, pučený disk můžeš vrátit