Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 2008 server classpnp.sys

Ahojte, ked idem cez safe boot zastane mi to na tomto subore, viem sa ktomu suboru dostat ked disk vlozim do ineho PC avsak neviem ho prepisat nemam opravnenia :(
Vie mi niekto pomoct na dialku? Musim to do zajtra spravit pretoze firma stoji, ZAPLATIM

Dakujem

Tak si tie opravnenia nastav, napr. plne prava pre everyone na celu zlozku. Potom ich zas mozes zrusit. Ale problem nemusi byt vobec v tom subore, a existuje urcite XY verzii, uz si pozeral jaka verzia tam je, a porovnal ju so stejnou verziou?

Problem moze byt aj uplne inde, kludne aj vo vadnom HW.

no nastastie mam dva rovnake HP ProLiant MicroServer Gen8 (jeden hlavny a druhy zalozny ktory je bezne vypnuty) ten hlavny ktory teraz padol ma 2x 250GB (zrkadlia sa) a 2x2TB na data (zrkadlia sa)
Cize skusil som boot zo secondary plexu a presne ten isty problem, vlozil som disk s win do zalozneho serveru a tiez to iste, boot zastane na tom subore.
Takze v podstate som HW zavadu vylucil, kazdopadne sa to stalo tak ze server zamrzol a po restarte uz bol tento problem ....

Som stoho troska na prasky pretoze stoji cela firma a do zajtra to potrebujem vyriesit.

Momentalne som spustil win na zaloznom servery kde mam vlozeny ten OS disk ktory nejde spustit a robim nanom scandisk ...

Fakt ale je ze podla nacitavanych sys nevies v com je naozaj problem. Ten konkretny sys moze byt kludne aj posledny nacitavany, a zamrzne to kvoli comukolvek dalsiemu co za tym nasleduje. Z hlavy neviem poradie sys.

P.S. a ano najprv skus chkdsk, najprv len kontrolu bez /f, ze ci najde nejake error.

no uz som win nastartoval, nechal som disk vonka a pocuval som ci nieco cita ked skonci na tom subore, a ano stale cital, spustil sa po 10min, to je normalne? a uplne je spomaleny, spusim mu asi scandisk, potom utilitov skontrolujem ci disk nieje vadny ... lebo je fakt strasne spomaleny, uz som mal raz tento problem ale vyriesil som ho rychlejsie nejako som ho spustil cez ten secondary plex a teraz po tyzdni zase zamrzol ale dnes mam vacsi problem ....
Cize skontrolujem vsetky 4 disky nejakou utilitou ci nemaju vadny sektor ... ak nie, skusim vsetky disky prelozit do zalozneho servera (budem musiet nanovo aktivovat win kedze bude zmena HW) a testovat?

zalohu mam, dela se kazdy patek komplet cely server, avsak nechcel som to obnovovat zo zalohy kedze doobeda tak nahadzali este vela faktur a skladovy pohyb ...
Posledna znama konfiguracia robila to iste ....
No uvidime robim error scan na kazdom disku ci tam nieje poskodenie .... ale pochybujem kedze sa to rovnako spravalo aj na second plexe

# Muze jit o poskozené BSD, muzes zkusit opravit pres :

bootrec /rebuildbcd

- Nemel jsi nastaven Miroring|Raid ?
- Delá ti to i u zmeny nastavení v BIOSu pro HDD : Raid/ahci/ide ?
* CD s Windows server más ? Poprípade pouzít Active Partition Manager/PartManFree.exe.

Pozri si smart udaje ci tam neni pending sector count a kolko je reallocated sector count apod. (napr. v HD Tune alebo kde) Mohlo si to uz ten sektor premapovat. Ale aj nove disky mozu mat reallocated nenulovy, nevies kedy sa realokoval :) To by ale uz teda ten povodny disk fungoval, keby to uz mal realokovane. Win ale moze byt poskodeny samozrejme. Neviem ci sa tam da urobit sfc /scannow, ale najprv by som asi urobil komplet image oddielu resp. zalohu.