Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chromecast 2 je doma... :-(

Tak Chrom. je doma a zatím spíš zklamání... :-( Nejdřív jsem to propojila s telefonem, co se už moc nepoužívá HTC One. Při spojování jsem se dostala ke kroku, kde jsem se připojila k wifi, na obrazovce TV bylo vše OK, probíhala tam nějaká aktualizace, ale v mobilu se mi objevila hláška, že byl nalezen chrom. a já to tedy celé zopakovala, tu "instalaci". Už jsem se ovšem na wifi nepřihlásila, hlásilo to, že to nejde. Youtube, přes aplikaci spustím v pohodě. Zrcadlení mi nejdřív nešlo, ale když jsem to všechno zrestartovala, tak už jde, nicméně je to děs. Zkouším to na Prostřenu a tak strašně se to seká, obraz i zvuk, že se to nedá :-( V telefonu se obraz taky seká, ale v jinym tempu, než na TV (když nejedu přes Chrom., v mobilu to jde normálně). Navíc mám pocit, že ten telefon shoří. Za těch 10 minut, co to tu běží, je rožhavený až nějak moc, a i když je v nabíječce, úroveň baterie pomaličku klesá...
Tak jsem to zkusila s novějším telefonem, co jste mi tu poradili :-D S Honorem 7 Lite. Tam jsem se připojila přes google účet ke googlu home a žádná jiná instalace neproběhla, ani připojení na wifi a jsem tam, kde u toho prvního telefonu jsem byla až po několika klikání. Tady, když dám zrcadlení, tak mi skočí hláška: Pro toto zařízení není odesílání obrazovky optimalizováno. Uživatelský dojem se může lišti. A to se teda liší! Opět zkoušeno na Prostřenu a obraz samá kostička, seká se to taky i se zvukem. Zkusila jsem to i na videu na Streamu, tam byl obraz celkem bez kostiček, ale trhaný, stejně tak zvuk...
Tak toť moje zážitky, jdu spát zklamaná :-( a doufám, že si tu pak přečtu, že jen něco dělám špatně :-D A sorry za sloh.

Holce na pohádky, které jsou hlavně na YouTube a sobě třeba na archív Primy. Právě jsem to zkoušela na Prostřenu, co jsem se chtěla zrovna kouknout. A pokud by tím šel pustit i archív Novy a já mohla kuknout na Ulici, tak by to bylo úplně super :-D:-D:-D (na mobilu Nova nejde :-/)
Ale hlavně jestli by mi to na TV fakt fungovalo. Řešila jsem to tu nedávno... TV nemá wifi.

Ja si myslim, ze to bude skor telefonom...pri zrkadleni musi telefonna wifi pracovat v dualnom rezime...stahuje data z routra a zaroven cez wifi direct prenasa Miracastom na zariadenie.
Vyzera to tak, ze na niektorych zariadenich to bud ich wifi alebo procesor dobre nezvladaju.

Router mám svůj, ten mi tu byl taky doporučený :-D Mikrotik RB941-2nD. Norma nevím, co je a připojený je na tom tablet, co se nepoužívá, netbook, stolní PC, který se taky nepoužívá a je vypojený i ze zástrčky a 3-5 mobilů. Včera, když jsem to zkoušela, tak byly 4 mobily, dnes 3, ale žádný rozdíl.

Já bych taky řekl, že je to telefénem. Použiváme doma sice Miracast (či jak sa tému nadává) na smart TV, ale z manželčiné mluvicí kosti (jakési Mio nebo co) to dělá totéž, co tobě na Chromecastu (trhané video /se synchronem problém není/, občasné lupance ve zvuku). Z tabletu ovšem beze ztráty kytičky - video plynulé, zvuk výborný /v rámci možností/. Zkoušelas tablet?

Mě jede chrom bez problémů už půl roku...
Nemáš wifinu daleko od přístroje nebo prostě slabej internet?Mě stačí 24 Mbit/s a to mám wifi v druhé místnosti než telku,kde je zezadu zastrčenej chrom.
Možná ti sosá moc věcí signál....

Na tom mobilu,ale pouze najde co chce přehrát a dá přehrát do chrome.Tím se přestane video přehrávat v telefonu a jede pouze na televizi.Foun s tím nemá nic společného,slouží pouze k vyhledání videa a odeslání.Já to ovládám z PC,nemám android.Najdu y.t. video,pustím ho,dám přehrát v chrome a kompl vypnu.Strem jede na tv.
Je potřeba mít Chrome prohlížeč a stáhnout aplikaci Google home.

Ale mně jede video stále i na mobilu, i na TV a seká se to tam i tam. Já nejdřív na mobilu v Google home najdu Odesílat obrazovku/zvuk, pak se mi teprve na TV objeví obrazovka mobilu a pak až jdu na mobilu něco pustit.

A jak si to stáhnul na PC? Klidně to budu ovládat z Netbooku, ale na setup je jen stáhnutí app Google home přes Google play nebo App store. Na PC sice jedu přes Firefox, ale tak Chrome můžu stáhnout taky...

Potřebuješ nainstalit prohlížeč chrome v něm jdi do google obchodu a stáhni tu apku.Na Firefoxu to nejede.Že ti jede zároveň video v mobilu i na tv neznám,i na tabletu s androidem než ho dítě rozbilo se video našlo,odeslalo,tím přestalo na tabletu hrát.Ty to nějak jen zrcadlíš,to můžeš rovnou připojit notas k tv hdmi a sledovat co je na monitoru....

Stáhla jsem si Chrome, najela do obchodu na appku a tam mi to dává na výběr, na jaký přístroj ji chci nainstalovat. Jsou tam, ale jen ty s Androidem - 3x mobil + tablet a krom mobilu chlapa, kde jsem to hned odinstalovala, mi to hlásí, že všude jinde už je to nainstalovaný a můžu to dát tudíž jen na ten chlapův mobil. Nabídka PC tam není...

Jinak to teda zrcadlím. Pochopila jsem, že právě tak Chrom. funguje. Z YouTube to taky můžu nejdřív pustit na mobilu a pak to poslat na TV, ale třeba z Primy, když chci něco pustit, najela bych na jejich stránky, pořad..., tak tam žádné odeslání přeci není.

A propojit PC s TV jsem tu řešila už před lety. Tenkrát jsem propojila stolní PC přes video kabel a audio, ty banánky. Jenže ten PC už teď nepoužíváme a NETbook nemá sdířku na HDMI :-/

Ona pise o mobile, nie o nb s oknami.
Zdielanie cez Chrome funguje na oknach v poriadku.
Ako som pisal je to zalezitost chipsetu, pri mirroringu stiahne najprv data mobil do seba a nasledne (v tej sitej chvili) odosiela obraz do TV(Chromecaastu). To je mirroring obrazovky.Wifi chipsety na pc to zvladjau vyrazne lepsie ako mobilne.

Do Chrome nemusis nic stahovat. Uz asi 3 verzie dozadu ma Chrome priamo v sebe isntalovanu podporu castingu (menu vpravo hore, tusim prenasat sa to vola).
Ak mas na netbooku XP mas smolu, pre XP sa uz novsie verzie Chromu nevydavaju. Tam mozes skusit doinstalovat addon, ktory vsak uz Google dalej nevyvija a jeho pdoporu ukoncil.
Mirroring z Crome funguje spolahlivo, teraz pripravujem velky test 3 IP kamier a prave mirroring z Chrome som pouzival pri testoch, ked som prenasal obrazk z kamier(nb) na velke TV, aby som videl detaily.

Tak to mám - je to odeslat :-D Ikonku už mám, nicméně jsem tam, kde včera... seká se to taky, jen s tim rozdílem, že na TV je super obraz, to, když to jelo přes mobil, nebyl - byl rozkostičkovaný. Video jede zároveň na PC i na TV a seká se to na obojim. Když dám video jen na PC, neseká se.
No, takže to pojedu vrátit :-/ Nic jiného se už asi vymyslet nedá :-(

Niekde musi byt chyba...ja mam nna nb Celeron 3205U, co je pomerne slaby procesor a video mi neseka.
Davas castovat teda cely desktop, ci len okno Chrome?
Co to mas za sunku na tom netbooku? Google sice odporuca i3, ale ked to zvladne moj Celeron musi to zvladnut kazdy...jedine, zeby si mala nejaky blby ATom, to by som este pochopil.

Nahodou N450 a N510 boli asi prve co sa dali chladit pasivne, takze nebol to ziaden krok vedla :) Akurat microsoft furt nepochopil ze na zobrazenie okienka neni normalne potrebovat milion GFLOPS :D Nasledovnici toho uvadzaneho N450 (baytrail a braswell atd) su velmi dobri. A ano ta 450ka je relativne slaba. Ale pasivne chladitelna co na vtedajsie pomery bolo halo (je to uz 5rocne). Moze na tom este hrat piskvorky :D

Atom mozno nebol zly procesor, ale v kombinacii s Win to bolo harakiri.
To uz v defaulte neslo hned po vybaleni z krabice. DOkonca ani s SSD to nebezalo dobre, ked som videl Atrom dostal som vyrazky, neskor som ich uz odmietal prijat na opravus tym, ze to sa opravit neda lebo je to pokazene uz od vyroby.
Niektori tvrdia, ze s Win7 starter to bezalo lepsie, mne sa to moc verit nechce.

:-) Ano so starterom to slo relativne dobre. Alebo s XP. RAM treba aspon 2GB (ak bolo 1GB tak to je vrazda) Ano je to pomale. Ale aj stare. Dnes uz to nestaci, uz smola. Dnes su aj pasivne CPU 3x vykonnejsie.

P.S. a tiez by som u nej skusil povypinat Wifi na vsetkych telefonoch a ostatnych veciach, a pripadne aj skusil iny kanal na routri len tak preistotu. A skusit zas ten android tablet ci co (nainstalit chromecast app ci co k tomu treba)

Ale, i kdybych wifi povypínala na všem a ono to pak funfovalo, tak mi to je k ničemu, protože pokud bych to pak chtěla používat, tak nebudu všechno vždycky vypínat. Už to je zpátky v krabičce a pojede se to vrátit :-/

Na netbooku bylo původně XP a o něco menší RAM. Nedávno se to předělalo na 7 a zvětšila se RAM, ale přijde mi to stejně pomalé, jako před tím.

Tablet je ještě pomalejší.

Jo a teď jede na wifi ještě XBox, ten tu jede vždy 14 dní v měsíci, to by byli kluci taky asi děsně nadšený, kdybych jim to vypla vždy, když bych chtěla zapnout Chrom.. :-D

Ten Chromecast funguje tak, že z mobilu mu jen dáte pokyn, co má přehrávat a pak už můžete mobil vypnout, Cromecast si to už natahuje sám. Otázka je, jaké máte WIFI, ale obecně je lepší propojení s routerem pomocí datového kabelu RJ-45, což Chromecast neumožňuje. Doporučuju spíše malé multimediální centrum - nejlépe s ovladačem air mouse a předinstalovaným KODI-to si nastavíte, stáhnete si české doplňky a máte např. k dispozici pohádky z "Pohádkář.cz" atd. Je ale velmi pravděpodobné, že budete muset natáhnout kabel, nevím, jak daleko máte WIFI router.
Nějaké tipy např. tady multimedialni-centra Mohu doporučit např. Strong, ale ten kabel bude spíš nutností, jedná se o stream HD videa a je potřeba stabilní připojení.

Umoznuje to aj klonovat display a to jej prave neslo dobre. Wifi ma dobre na vsetkych ostatnych zariadeniach jej to islo prehravat dobre.
Co vie prehravat samotny chromecast neviem, ale tusim spominala ze max youtube a ze to moze osrat.

P.S. pre dotazovatelku: to vypnutie zariadeni malo byt len na test, ze ci neni nahodou nejaky problem na niektorom z nich. Ked sa nieco testuje tak to este neznamena ze to treba vypinat vsetko furt. Ale ked to je uz zabalene tak to je asi uz jedno.

To povypínání ostatních počítačů může pomoct - já mám MMC Strong a na WIFI mně to fungovalo, jen když byl vypnutý velký synův PC - když ho zapl a začal na něm streamovat HD video /což je hodně často/ tak WIFI na Strongu začalo mít problémy/ mám to ale přez chodbu a dvě zdi/.Natáhl jsem kabel a jede to perfektně, PC,notebook, MMC - všechno může jet zároveň.

Aha, ale já už to s nim asi stejně vzdávám. Už jsem ho měla zabalený v úterý, ale ještě jsem ho vyndala na zkoušku s tim PC, ale když ani to nedopadlo, tak už se mi nic zkoušet ani nechce :-( Stejně, kdyby se teda přišlo na to, že je nějaký problém, na některém z těch zařízení, tak by se nedalo používat současně s Chrom.
YouTube jde dobře, protože to tam je nějak přímo v tom... popis z netu: můžete začít na velké obrazovce přehrávat obsah z Youtube, Netflix, Google Play Music, Google Play Movies nebo jiných služeb.

No, a jak to, že se ti to stáhlo do PC, když to není Android? Mně to prostě nejde. Kliknu na tvůj odkaz, přihlásím se k účtu a mám tam Google Home Instalováno, když kliknu na Instalováno, tak se mi otevře okno Vyberte zařízení a tam jsou v roletce ty naše 3 mobily a tablet a vzhledem k tomu, že všude už to je nainstalovaný, krom mobilu chlapa, tak je to zašedivělý a nejde na to kliknout. Mně to prostě nic, krom mobilu chlapa, nenabízí, kam to stáhnout :-(

Router je v druhý místnosti v paneláku, takže skoro hned za zdí :-D Internet mám 40Mbit/s, aspoň podle toho, co je ve smlouvě. A jak jsem psala výše, je na něm připojený netbook, stolní PC, který je odpojený a nepoužívá se, tablet, který se taky nepoužívá a 3-5 mobilů, podle toho, kdo je zrovna doma...
To bude těmi mobily :-(

Tak jsem to zkoušela ještě na HTC One S, co má chlap a tam to samý, jako s tabletem - ani to zrcadlení mi to nenabízí.
No myslela jsem, že máme doma kvalitnější věci. Ten můj HTC One mě stál, před 3,5 lety, 15 tis. :-o Honor teď sice nebyl tak drahej, ale myslela jsem, že už je nějak "výkonnej". No a u toho HTC One S a tabletu Asus, tam mě to zas tolik nepřekvapuje...

Este raz zdoraznim....moj odhad je, ze to nie je vykonnostou zariadenia...je to skor problem ako je implementovany "wds mode" do wifi chipsetu.
Inak neviem vysvetlit, ze na mojom starsom HTC 620 ide mirroring ok, pricom ten mobil urcite nedosahuje vykon Honor 7.
Vsimni si, ze prehravanie lokalneho videa z uloziska telefonu netrha! Je to preto, ze wifi mobilu sa sustreduje len na direct spojenie s TV(Chromecastom) a zaroven neprijima data z netu.

Tak to tu jdu uzavřít... Dnes jsem Chrom. vrátila v ElectroWorldu (s tim Mallem jsem to spletla, byl z E.Worldu :-D) a dostala jsem od pana prodavače, který byl velice zapálený (a ochotný), přednášku. Žádné MMC, jako Strong SRT ... by mi nedooporučil, protože už teď je v nich starší verze Androidů a za nějaký čas na ně nebudou podpory a můžou se videa, co bych sledovala, sekat. Doporučil mi Evolveo H4 a do něj zapojit kabel z internetu. No takže to vidím, že už nepořídím nic a bude to :-D Jo a naprosto nadšený je z KODI, to prý, když se jednou zkusí, tak se už nikdy nic jiného nechce :-) Tak to jen pro zajímavost.
Všem děkuji za čas, který mi tu (opět :-D) věnovali :-)!!!