Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TN VS IPS

Ahoj, mam dotaz, ktery se týká monitoru at na notasu tak klasicky. Výhody a nevýhody jmenovaných typu vim, ale zajimalo by me zda je mezi nimi i rozdil v tom, jestli TN nebo IPS vice šetří oci, jakožto cloveku, ktery nosí bryle. Dik za odpovedi.

TN je nahovno, IPS je lepsi.
VS je vysoka skola.

(inac mne vseobecne notebookove displaye pripadaju nejake divne (obraz jak cez vodu), stolove monitory maju podla mna omnoho prijemnejsi obraz, ale jas mam na nich nastaveny na 10-15%, lebo cinanovi drbe v hlave, asi uz oslepol z tych modrych led co mu svietia zo vsetkeho do oci)
... vazne: myslim ze v normlanych monitoroch nejake tie korekcne procesory vyrobca proste lepsie prisposobi panelu (moze urobit korekcie napr. gamma apod), u NTB je priamo grafika nadrbana na panel bez uprav tak mozno to je tym. P.S. a asi aj u monitoru lepsie podsvietenie lebo viac miesta.