Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SIX-CORE Desktop - Váš názor

Pěkné ráno poradno,

potřeboval bych pomoci. Dnes mám možnost zakoupit sestavu v příloze za velmi dobrou cenu a proto se ptám zda by jste do toho šli. Případně pokud by jste mohli poradit s případným upgradem.

Jednalo by se o hraní online her (občas nějakou novinku náročnější) + multitasking (střih videa, práce s grafickými programy).
Chtěl bych počítač který by mi alespon na 4 roky vydržel.

Děkuji.

Vykonovo sa to pouzit da vpohode, ale s vekom moze byt uz nestabilna doska alebo zdroj a podobne, este aj ked to pretacal (ked pise ze 5GHz). U pouziteho PC sa neda zarucit ze to vydrzi tyzden, nie este 4roky. Konieckoncov to sa neda zarucit ani u noveho, ale tam je aspon 2roky zaruka.
A ake je to hlucne tiez nikto nevie. Ked si to videl nazivo a zda sa ti to ok tak si to trebars aj kup, ale kolko to vydrzi a ci je to 100% stabilne tu nikto nemoze tusit.

Dnes se na to jedu podívat právě a budu se rozhodovat na místě tak chci být připravený. Na co si teda dát pozor?

Už delší dobu sháním nějaký nový stroj. Momentálně vlastním "jen" Sony VAIO EC3M1E což je cca 5 let starý notas s grafickou kartou a i5tkou. Bohužel zde zapnu operu a chlazení již jede na plno.

Jde mi i o to že pokud bych to koupil, rok mi to třeba vydrželo a potom udělal nějaký upgrade, jestli by se to dalo udělat nějak v pohodě či bych stejně musel vyměnit nějak vše. Případně je možné udělat upgrade hned (je to cenově výhodnější než rovnou skládat novou sestavu?! I dont know :D)

Zjistil jsem menší plus. RAM jsou prý ještě v záruce :D

Alebo treba vycistit chladic na tom notebooku.

P.S. Co s tyka toho PC, skus tam pustit prime95 kliknut na stress testing, menu torture test - start, to je jedno ktory, OK. Alebo aj benchmark GPU typu 3dmark apod, ci to bude stabilne. Ale nestabilita sa niekedy neda zistit za chvilu, to by sa muselo testovat kludne aj X dni a necht tam striedavu pulznu zataz nejakym programom alebo aj bez zataze apod.

Nakonec jsem tedy sestavu koupil, vše jede, teploty v pořádku, vypadá to stabilně. Jen budu potřebovat dokoupit 1x SSD na systém a 2x HDD (jeden na čtení a druhý zápis) a pořádný monitor (min. 24")

Můžete prosím něco doporučit? Cena nehraje roli, samozřejmě v poměru cena/výkon.

Děkuji moc.

Procesor se dá sehnat za 2500, grafika s podobným výkonem za 1700, deska od Asusu za 1900 ti udělá stejnou službu, RAM by ti stačilo bohatě 8 GB, když 16, tak za 2900. Skříň popisuje jako šrot na vyhození. Takže jsi mohl mít za 9000 plus zdroj a skříň to samé nové a místo toho jsi koupil za 8500 asi pět let starý počítač. Gratuluji prodejci. Za ty prachy bych si připadal jako vyděrač dát na prodej svůj bývalý počítač s Core i5 2500K a R9 270X a to je sestava a třídu jinde.