Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadávání Wi-fi

Zdravím,

mám problém a nevím si s ním rady. Zničeho nic mi začala vypadávat Wi-fi. Projevuje se to tak, že třeba 2 h funguje poté z ničeho nic vypadne i když je plný signál a třeba na 5 minut nejde a opět se rozjede takhle se to opakuje třeba 3x a už se nerozjede a jedinný způsob je restartovat modem. Po restartování se celý proces opakuje až dojde zase k úplnému výpadku. Svůj počítač mám připojený přes kabel a tam internet funguje a nevypadává. Z úplně toho samého routeru je další kabel do právě zmiňované Wi-fi. Na modemu mám dvě zdířky na kabel (lan1 a lan2) zkoušel jsem kabel mezi nimi prohodit a problém setrvává.

Omlouvám se jestli jsem některé věci pojmenoval nesprávně, ale jsem v tomhle úplný amatér...
Děkuji za každou radu. :)

Ked to 5rokov bezalo tak asi je jedna z tych veci uz vadna. Mozes skusit nahprv vymenit len zdroj ak to ma nejaky standardny.
Co to je "zminovane wifi" si stale nenapisal, tym by som zacal (tam iny zdroj so spravnymi parametrami)

(.. najprv ale kontroluj zarusenie jak sa pise nizsie, ale neviem neviem)

Tak vysvetli ze co to je router a co wifi vo vete "Z úplně toho samého routeru je další kabel do právě zmiňované Wi-fi."
Co to je modem uz vieme :-) (alebo mozno ne)

(ked mas len tuto jedno vec a nic viac, tak si trebars skus iny zdroj pre tento router. Alebo ho vymen uplne za novy)

Tvoj problem je vtom ze mas v tvojom okoli suseda ktory ma tiez Wifi siet na rovnakom kanali ako mas ty a preto dochadza k vypadku.
Odpoved je aby si si v Routry zmenil čislo kanalu od 1 - 12 ale tak aby nekolidoval s kanalom tvojho suseda.

Kanal si mozes zmerat programom napriklad inSSIDer Free.

zastaralý ovislink wl5460ap máš nejspíš přepnutý do režimu client a chytáš tím wifi od poskytovatele. (to není modem)

za tím máš nějaký router, u kterého ti pes sežral štítek zespodu, takže nevíme typ. a jsi líný se podívat do jeho nastavení - jak se jmenuje, v jakém režimu jede, jestli má wifi a na jakém vysílá kanálu.
ip adresu routeru bys měl vidět ve výpisu (v cmd.exe):

ipconfig -all

bude to brána/gateway, pokud nemá speciální režim. to uvidíš, když se zkusíš přihlásit = dáš adresu brány do prohlížeče.

pak máš ještě nějakou zmiňovanou wifi, není jasné jestli jde o třetí krabičku a jaký je vztah psa k jejímu štítku.

kdyby byl při běžném zapojení problém v ovislinku, měl bys přes lan i wifi přístup na router, ale už ne dál. jenže ten popis je dost zmatený.

u pár let starého routeru může být taky potíž s napájecím adaptérem, nejdřív vynechává wifi.
další příčina může být v rušení od sousedů, inssider pro kontrolu už ti radili.