Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadávání Wi-fi

Zdravím,

mám problém a nevím si s ním rady. Zničeho nic mi začala vypadávat Wi-fi. Projevuje se to tak, že třeba 2 h funguje poté z ničeho nic vypadne i když je plný signál a třeba na 5 minut nejde a opět se rozjede takhle se to opakuje třeba 3x a už se nerozjede a jedinný způsob je restartovat modem. Po restartování se celý proces opakuje až dojde zase k úplnému výpadku. Svůj počítač mám připojený přes kabel a tam internet funguje a nevypadává. Z úplně toho samého routeru je další kabel do právě zmiňované Wi-fi. Na modemu mám dvě zdířky na kabel (lan1 a lan2) zkoušel jsem kabel mezi nimi prohodit a problém setrvává.

Omlouvám se jestli jsem některé věci pojmenoval nesprávně, ale jsem v tomhle úplný amatér...
Děkuji za každou radu. :)

Tak vysvetli ze co to je router a co wifi vo vete "Z úplně toho samého routeru je další kabel do právě zmiňované Wi-fi."
Co to je modem uz vieme :-) (alebo mozno ne)

(ked mas len tuto jedno vec a nic viac, tak si trebars skus iny zdroj pre tento router. Alebo ho vymen uplne za novy)

zastaralý ovislink wl5460ap máš nejspíš přepnutý do režimu client a chytáš tím wifi od poskytovatele. (to není modem)

za tím máš nějaký router, u kterého ti pes sežral štítek zespodu, takže nevíme typ. a jsi líný se podívat do jeho nastavení - jak se jmenuje, v jakém režimu jede, jestli má wifi a na jakém vysílá kanálu.
ip adresu routeru bys měl vidět ve výpisu (v cmd.exe):

ipconfig -all

bude to brána/gateway, pokud nemá speciální režim. to uvidíš, když se zkusíš přihlásit = dáš adresu brány do prohlížeče.

pak máš ještě nějakou zmiňovanou wifi, není jasné jestli jde o třetí krabičku a jaký je vztah psa k jejímu štítku.

kdyby byl při běžném zapojení problém v ovislinku, měl bys přes lan i wifi přístup na router, ale už ne dál. jenže ten popis je dost zmatený.

u pár let starého routeru může být taky potíž s napájecím adaptérem, nejdřív vynechává wifi.
další příčina může být v rušení od sousedů, inssider pro kontrolu už ti radili.