Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový zdroj - hlučný

Zdar,
koupil jsem synkovi do PC zdroj:
https://www.czc.cz/seasonic-ss-400et-f3-400w-oem/4 0556/produkt

Sestava:
FX-8300
HD 6770

Tedy spotřeba sestavy max. 200W v zátěži, reálně spíš menší.

Dnes to synek otestoval na první hře, leč zdroj velmi silně hučí a co hůř, přijde mi, že dost hřeje. Bedna je větraná jedním 92 mm větrákem (drátěná mřížka), na procesoru Tranquillo, ale zdroj nezpomalí ani po otevření bedny a i po vypnutí hry to trvalo přes 2 minuty, než větrák ve zdroji zpomalil na přijatelnou hlukovou úroveň.

V recenzích na CZC píše většina uživatelů, že je tichý, jeden si stěžoval, že hučí.

Nepřijde mi v pořádku takovej hluk, když zdroj není zatížen ani z poloviny, vrtat se mi ve zdroji taky nechce, když je sotva tejden doma a v záruce. Mám to reklamovat, nebo je to normální? Raději se chci poradit, než synkovi na pár dní odstavím počítač.

Spusť ho sponkou mimo PC nečím malým ho zatěž na 12V, jestli bude opět teplej tak reklace.
Že hučí to oni hučí, ale jestli je to nad 30dB v Idle (dB můžeš změrit přibližne telefonem pomocí nějaké App) tak to bude nějak vázané na teploty, zkoušel jsi ho rukou, nejde o vadné THčidlo.
(super by bylo ho zkusit na jiné sestavě, zakladní deska atd vše bylo předtím funkční nebo jde o nový materiál, nějaký predchozí problém probíjení ?)
PS : Zkus ho i v jiné EL zásuvce (nebo zkus změřit, kolik máš Voltů v EL zásuvce vekteré hřeje).