Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5-7400

Dobrý den, na hrání her teď používám G4560. U většiny her funguje výborně ale u open-world her při rychlém pohybování po městě se hra seká. Je to samozřejmě chyba na straně G4560. Koupil jsem si jí s tím, že jí za několik měsíců upgraduju. Vyřešila by tedy záseky v open world hrách i5-7400? Moje grafická karta je GTX 1060.

3gb jsem zvolil proto že 6gb stojí o 1000kč více a to mi můj budget nepovolil. Avšak 3gb vram se ve hrách využije hodně málo. Watch dogs 2 very high settings= cca 2,75 GB . Ale najednou na ultra to už je 4,5. To ovšem nevadí jelikož si ani nejsem jist jestli tahle grafika by to zvládla. Ovšem zpět k původní otázce... jaké je teda nejlepší combo pro tu Gtx 1060?

Tohle myšlení jsem nikdy nechápal.

3gb jsem zvolil proto že 6gb stojí o 1000kč více a to mi můj budget nepovolil.

Mít ještě jednou takovou VRAM za litr navíc, pro mě osobně by to bylo minimálně na pováženou. To bych raději týden nefajčil a pak vzal to lepší. Pro svoje combo si neuvedl rozpočet.

Kupovat si PC s tím, že BUDU MUSET něco snižovat, no, stejně mi to pořád nejde do hlavy.

Můžeš si vybrat:
https://www.czc.cz/intel-core-i5-7400/204097/produ kt
https://www.czc.cz/intel-core-i5-7500/204096/produ kt
https://www.czc.cz/intel-core-i5-7600/204095/produ kt

Zde se dostáváme k jádru pudla. Pokud si teď můžeš dovolit CPU v rozpočtu 6k, vychází to na 7600. Kdybys s tou GPU tak nespěchal, mohl si teď vzít 7400 a ušetřený litr raději investovat právě do větší VRAM. Chápeme?

Já třeba rozumím jak to myslíš, ale kdyby šlo o mě (což nejde) určitě bych připlatil tam, kde se UPgrd nejméně, což je právě procesor, který stačí koupit jen jednou (proto bych zvolil pokud možno nejvýkonnější) a v průměru může prožít klidně i 3 UP grafických karet, jestli teď dokážeš pochopit ty mě (myšleno víc všeobecně jak přímo na uvedený dotaz) ;-)
(jestli nechce UP a jde o finální PC sestavu tak proč né komfortnější Vram/SGRAM to je pravda)