Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dodrbanej noťas, kde je problém?

Zdar, mám v příbuzných osobu s velice nepříjemným problémem. Než se dostanu k jeho řešení rád bych si vyslechl váš názor či rady (kdyby se s tím někdo už setkal).
Dost těžko se to bude asi popisovat :-( :
notebook Win 8, originální OS- permanentně se chová, jako kdyby se v pravidelném intervalu spouštěl nějaký neviditelný proces, který naruší aktuální dění.
př. 1- kliknu na složku/soubor přejmenovat- začnu psát text a po ~3-4 sekundách se psaní "uloží" přeruší jako bych to "odentroval"
př. 2- zapnu video v přehrávači, kde po nehybnosti myši zmizí ve fullscreen dolní/horní lišty a po pár sekundách se samý zobrazí jako by někdo klikl
př. 3- jsem na ploše jednou kliknu/označím ikonu a nic nedělám- označení ikony začne problikávat (pořád v tom intervalu po pár sekundách jako u všech ostatních příkladů)
př. 4- zapnu hru, naběhne do menu a po pár sekundách se minimalizuje/skočí na plochu, vrátím se do hry a po pár sec. znovu do nekonečna
V kostce to dělá pořád stejný nepřípustný efekt, který omezuje uživatele snad ve všech činnostech.

Nevím jestli to jde z mého popisu pochopit, tak jsem uvedl radši víc příkladů chování tohoto nekalého neštěstí.
Jakožto amatéra, mě napadlo spustit správce úloh a sledovat jestli se tam neukazuje na sekundu nějaký nový proces, který by tam naskakoval/problikl a hned zmizel, pouhým okem jsem však nic nezaznamenal.
Možná vir? Zkusím až budu znovu na stroji nasadit v nouzáku adwcleaner.
Napadlo mě něco jako zamáčklá klávesa, ale to těžko/nic jsem neobjevil (po klávesách se často prochází kočky)
Popisovaná domácnost je prozatím bez přístupu k internetu, i když se občas vyskytoval přístroj na wi-fi, chybí aktualizace OS.
Než se vložím do přeinstalování tohoto ďábelského OS, netuší někdo čím to je a co s tím jiného?

Popsal jsi i odpověď.
Mrkni na antivir, jestli funguje.
Připoj k internetu - aktualizuj na 8.1
Adwcleaner je dobrý nástroj.
A když to nepomůže zálohovat potřebné věci a přeinstalace.
Mrkni do správce úloh na využití procesoru. Kolik % využívá v klidu.

Chová se to opravdu divně.

jestli je to trvale připojené k domácímu routeru, pak není vyloučeno, že přes síť k tomu má někdo přístup.
-> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
tcpview zase ukazuje, kam má ten krám otevřená síťová připojení, to by tě v místní síti mohlo taky zajímat.

ale zrovna tak může být ten krám rozdrbaný k nefunkčnosti jeho správcem (tebou).

nebo si zakaž wifi, jestli nepotřebuješ nic sdílet přes domácí síť.

aktualizace os něco řeší 1x za 5 let. když už je to zajímavé, dočteš se o tom stejně v novinách. zbytek jsou nesmysly.

A nemáš zamáčknutou nějakou klávesu?
Mě se to na notebooku (asus) taky občas stává, a vždy pomůže pomačkat celou klávesnici a je pokoj na pár měsíců.
Zajímavostí je, že nikdy není vidět, že by nějaká klávesa "visela".

Jestli to dela porad, tak bych se pro zacatek vykaslal na tcpview, ms autoruns apod, normalne nabootuj jakykoli live linux.
Pokud se to projevi i na nem, mas problem hw charakteru. V opacnem pripade muzes zacit laborovat s programy vyse, ptz problem je zavsiveny Win 8.

Tak adwcleaner nasel toho spoustu, ale problem neodstranil.. Z jiného fóra popis stejného problému-
"v pravidelných intervalech padá nějaká služba nebo jiný uživatelský proces a toto je následek činnosti WER. (Windows Error Reporting)
V Ovládací panely->Nástroje pro správu->Prohlížeč událostí->Protokoly systému Windows->klikni pravým myšítkem na protokol Systém a Aplikace, vyber Uložit všechny události jako, ulož to jako
.evtx soubory a ty upni."
z tohoto reportu problém dělá "Služba Intel(R) Centrino(R) Wireless Bluetooth(R) + High Speed Security Service byla nečekaně ukončena. Stalo se to 5051 krát. Následující opravná akce bude spuštěna za 5000 milisekund: Restartovat službu."
(V notebooku je bezdrátová myš fungující přes bluetooth)
přidávám ten report
Takže víme kdo a co teď s tím dělat?

u Služba Intel(R) Centrino(R) Wireless Bluetooth(R) + High Speed Security Service mám
"Systému Windows se nepodařilo ověřit digitální podpis ovladačů vyžadovaných pro toto zařízení. Při předchozí změně hardwaru nebo softwaru mohl být nainstalován soubor, který je nesprávně podepsán, je poškozený nebo se může jednat o škodlivý software z neznámého zdroje. (Kód 52)"
a možnost aktualizovat či odinstalovat je vybledlá a nejde kliknout, předpokladam že mám tyto ovladače aktualizovat