Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťový kabel na [UPLOAD]

Dobrý den, potřeboval bych pomoc. Jedná se o propojení WIFI routeru a PC, ano vím LAN kabel, ale jde o to, že mám router cca 17m daleko a nevím co použít za kabel, abych využil rychlost za jakou platím. Mám teď kabel z Číny :D a asi to bude tím. UPLOAD potřebuji vyšší a nevím co si koupit za kabel, abych měl max. rychlost UPLOADu. Ano nevyznám se v kabelech a myslím, že potřebuji co nejlepší. Ale pokud máte jiný poznatek či nápad rád si ho vyslechnu :) Teď mám 2 mbps a potřebuji cca 10, protože to můj net má a chci toho využít. Takže chci jen abych věděl co si koupit.

Řekl bych, že si pleteš mega bity a mega bajty.
Opravdu máš rychlost uploadu 10Mbitů? Provider obvykle neposkytuje (až na vyjimky) připojení 10/10.
Na rychlost 10Mb stačí libovolný síťový kabel. Je to nejnižší rychlost, na kterou se síťová karta dokáže nastavit.
To, že to např. "tvůj net" má papírově neznamená, že to máš k dispozici. Pokud máš na lince nějakou agregaci, např. 1:20, tak se ta rychlost uploadu dělí mezi 20 uživatelů a rychlost 0,5Mb je ještě dle smlouvy s poskytovatelem v pořádku.