Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LibreOffice ActiveCell

Dobrý den. Včera sem zkoušel nějakou práci v LibreOfficu, a potřeboval sem udělat tlačítko které do Aktivní buňky(Buňka kterou máte vybranou) zapíše titulek z tlačítka. Vím že v Excelu stačilo jen ActiveCell = bunka.Caption, ale v LibreOfficu to tak nejde. Ví někde prosím jak je to makro správně? Díky moc.

Nie je deklarovaná premenná?!? Aká?
To znamená, že označenie ActiveCell považuje za premennú.
A to znamená, že aktívnu bunku LibreOffice nazýva inak. Musíš už len zistiť, že ako...

Skús napr: ActiveCell = 5

Zapíše do aktívnej? Ak nie a dá rovnakú chybovú hlášku, potvrdzuje to predošlú úvahu.

Nahraj si v LibreOffice primitívne makro: napr uloženie čísla 5 do bunky B1:

V Exceli:

Sub Makro1()

    Range("B1").Select
    ActiveCell.FormulaR1C1 = "5"

End Sub

Pozri si, ako to v LibreOffice záznamník makier zapíše a aplikuj to na svoj prípad.

Ak ani to nejde, tak potom ako píše Machr55 vyššie: nápoveda alebo literatúra...