Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak restartovat router na dálku z Windows 10?

Ahoj, občas "onemocní" připojení. Vždy ale nepomůže "odstranit potíže". V nějakých předchozích Windows jsem měl v dialogovém okně opravy "restartovat router" a ono se to opravilo. Ve Windows 10 však tohle nemám,

[http://pc.poradna.net/file/view/28948-restartovat- router-png]

musím vstát, jít přes dvě místnosti k routeru a vytáhnout ho na chvíli ze zásuvky. Existuje na ten restart routeru nějaký příkaz, abych tam nemusel chodit?

"restartovat router" a ono se to opravilo.

V případě ze jde o problém obnovení 'service DNS' zdát 'přes CMD' :
(nejlépe spuštěn jako správce)

flush dns

Obnovení vrstvy (socket) na úrovni TCP/IP :

netsh int ip reset

V případě že by jste chtěl i uložení (LOGu) do .txt k nahlédnutí na uskutečněné kroky a jejich výsledek.

netsh int ip reset > c:\Krata_Reset.txt

(dojde k obnoveni Wakeup, Site Prefix, Neighbor, PRoxy etc)

A už jen stačí (v případě ze v předchozí části bez rozdílu) zadat obnoveni pomoci příkazu :

netsh winsock reset all

Poslední krok, restartujte vaše PC. Doufám že vám to ušetří příští cestu k vašemu ruteru :-)
PS : Při intenzivním opakovani, zkuste použit jiný 'Napájecí DC adaptér' pro vaš ruter, přímo dalkové, nebo dálkový RESET by bylo potřeba otevřít nějaké 'porty' ruteru, pro možnosti vzdáleného přístupu na jeho 'interface', popřípadě přes DynDNS.org .

http://dyn.com/remote-access/

(Kdyby šlo o CISKO což myslím ze nepůjde, přes použití shel 'Router#reload', třeba s Putty).

Vždy ale nepomůže "odstranit potíže".

to nepomůže nikdy.
flushne to dns, vyžádá si znovu dhcp adresu, ale na vážnější problém to nestačí, tak leda do restartu.

"restartovat router"

moc mi není jasné, jak by windows chtěly restartovat router bez znalosti hesla. ddos útokem? (vtip)

co je ten router zač? typ, stáří...

Myslím si však, že když jsem lezl do routeru z PS, tak jsem musel měnit IP/bránu/masku

už to by znamenalo vadnou konfiguraci tcp/ip.

adaptér ethrnet 2 nemá platnou konfiguraci ip

klasická nekompatibilita gigabitových síťovek se 100mbit routery:
správce zařízení - síťovka - vlastnosti - advanced - speed & duplex: ručně na 100mbit/full

Je to tohle?

Promiňte, vim ze otázka nebyla mířena na mě ale :
Trochu níže pod 'Speed & Duplex', ale u problému bych naopak použil tedy ve vašem případě 'zkusil' spíše 'xMbps/Half' na místo 'Full', tedy alespoň, zda-li zařízení (PC) komunikuje s dalšími zarizenimy ve stejné LAN.

Pro zacatek bych pouzil 'PoloDuplexni' 100Mbps', jen k overeni, jestli se problém vrati.
Ale jestli vam Pán Rádce psal opak, poslechnete raději jeho, jestli udává použit 'Full', tak ma určitě ma nějaký specifický duvod.
(ja bych použil 'Half', proto ze mi již PC v LAN s rozdílným nastavením, kde jeden mel 'Full', druhý 'Half' etc až třeba 20PCs , jsem se s (méne vážnýmy) problémy setkal, jestli jde je o jedno PC pripojené na [WAN|MAN] to bude pravděpodobně jedno :-)).

Ta hlaska znamena, ze ti vyprsala lease time IP adresy a pri poziadani o novu nedostal tvoj pc z routra odpoved.
Bud pouzijes na spojenei renew (vco je defacto odpojenie a pripojenie k sieti), alebo si kup poriadny router, co takto neblbne (RB).
Podla mna nejde o problem negociacie rychlosti ako pise brtnik, ale hadat sa nebudem.

Nedá se to nějak zjistit z PC (bez přehazování brány/masjy/etc.)?

Jestli správně rozumím, jste připojen na ruter ale nemate k němu fyzicky přístup ?
Ono, jdou použít opravdu jednoduché metody pomoci console CMD a příkazy jako 'tracert' která ti zobrazí jméno vašeho boxu (jen jméno, TPlink, Asus etc) a Gateway (výchozí branu).
Po zadaní :

tracer poradna.net

Bude mit v prvním řádku 'Nazev' ruteru + Geteway (ta nás zajímá, jde zjistit i přes Ipconfig, popřípadě s Get-network přes PS atd.)
[img=/file/view/28957-trac-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28957-trac-jpg[/img]
Tu adresu 'Geteway' (kupříkladu 192.168.x.x) okopírujte, (označit myší kopie s : CTRL+C)
Tento údaj, naší čerstvé okopírovanou adresu IP vložte do vašeho Webového prohlížeče (CTRL+V), kde se připojte na 'Interface' vašeho ruteru, kde jsou zpravidla veškeré potřebné informace.

Super!
Nejdříve jsem se sice "nachytal" na ten

tracer

a divil se, proč není výpis, protože jsem to vzal přes schránku. Až potom mi to došlo. :-)

[http://pc.poradna.net/file/view/28958-tracer-trace  rt-png]

A pak, bez přehazování všeho možného

[http://pc.poradna.net/file/view/28959-acces-point-  png]

Na router se fyzicky dostanu (když ho tahám ze zásuvky). Ale je vysoko a jsem bym zatím líný, jít si pro štavfle (a dobře jsem udělal).. :-)
Díky, značím vyřešeno a případně ještě při problémech zkusím ten Speed+duplex.

ještě při problémech zkusím ten Speed+duplex

Jestli při problému nebo pochybnosti možných 'ztráty parketů' to klepnout přes statistiku :

pathping -p 1  192.168.1.254 > c:\Krata_Packet_Lost_Log.txt

V případě ze si nepřejete aby se pokusil i opravit možný konflikt (s hostnames a podobně) přidejte -n.