Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak restartovat router na dálku z Windows 10?

Ahoj, občas "onemocní" připojení. Vždy ale nepomůže "odstranit potíže". V nějakých předchozích Windows jsem měl v dialogovém okně opravy "restartovat router" a ono se to opravilo. Ve Windows 10 však tohle nemám,

[http://pc.poradna.net/file/view/28948-restartovat- router-png]

musím vstát, jít přes dvě místnosti k routeru a vytáhnout ho na chvíli ze zásuvky. Existuje na ten restart routeru nějaký příkaz, abych tam nemusel chodit?

Ta hlaska znamena, ze ti vyprsala lease time IP adresy a pri poziadani o novu nedostal tvoj pc z routra odpoved.
Bud pouzijes na spojenei renew (vco je defacto odpojenie a pripojenie k sieti), alebo si kup poriadny router, co takto neblbne (RB).
Podla mna nejde o problem negociacie rychlosti ako pise brtnik, ale hadat sa nebudem.

Nedá se to nějak zjistit z PC (bez přehazování brány/masjy/etc.)?

Jestli správně rozumím, jste připojen na ruter ale nemate k němu fyzicky přístup ?
Ono, jdou použít opravdu jednoduché metody pomoci console CMD a příkazy jako 'tracert' která ti zobrazí jméno vašeho boxu (jen jméno, TPlink, Asus etc) a Gateway (výchozí branu).
Po zadaní :

tracer poradna.net

Bude mit v prvním řádku 'Nazev' ruteru + Geteway (ta nás zajímá, jde zjistit i přes Ipconfig, popřípadě s Get-network přes PS atd.)
[img=/file/view/28957-trac-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28957-trac-jpg[/img]
Tu adresu 'Geteway' (kupříkladu 192.168.x.x) okopírujte, (označit myší kopie s : CTRL+C)
Tento údaj, naší čerstvé okopírovanou adresu IP vložte do vašeho Webového prohlížeče (CTRL+V), kde se připojte na 'Interface' vašeho ruteru, kde jsou zpravidla veškeré potřebné informace.

Super!
Nejdříve jsem se sice "nachytal" na ten

tracer

a divil se, proč není výpis, protože jsem to vzal přes schránku. Až potom mi to došlo. :-)

[http://pc.poradna.net/file/view/28958-tracer-trace  rt-png]

A pak, bez přehazování všeho možného

[http://pc.poradna.net/file/view/28959-acces-point-  png]

Na router se fyzicky dostanu (když ho tahám ze zásuvky). Ale je vysoko a jsem bym zatím líný, jít si pro štavfle (a dobře jsem udělal).. :-)
Díky, značím vyřešeno a případně ještě při problémech zkusím ten Speed+duplex.

ještě při problémech zkusím ten Speed+duplex

Jestli při problému nebo pochybnosti možných 'ztráty parketů' to klepnout přes statistiku :

pathping -p 1  192.168.1.254 > c:\Krata_Packet_Lost_Log.txt

V případě ze si nepřejete aby se pokusil i opravit možný konflikt (s hostnames a podobně) přidejte -n.