Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dokupování RAM Na co si dát pozor ?

Dobrý den, mám 2x4GB(DDR3) a chtěl bych si dokoupit dalších 8 GB Záleží jestli si koupím 2x4GB nebo 1x8GB ?
(RAM co mám už se nedají sehnat)Záleží na časování, frekvenci nebo tak ?
A Když bych si koupil Další RAM třeba lepší de nějak nastavit abych Windows věděl jaké RAM má použít na Hry a jaké na systém nebo ?

Na prvu otazku Ti odpovedal Karel.
(single channel = 64-bit zbernica, dual channel = 128-bit)

Na druhu otazku: BIOS nedokaze individualne mapovet jednotlive moduly voci OS.
To znamena, ze BIOS nastavi parametre take, ktore zvalda najslabsi modul RAM.

Ked si kupis "třeba lepší" a pridas ich k stavajucim, tak pojdu na hodnote najslabsieho modulu RAM.
Ked stoja cenovo rovnako, tak je to jedno. Ked su drahsie (a pridavas ich k stavajucim), tak su to vyhodene peniaze.