Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet do noťasu a i do PC

Ahoj,
chtěl bych se s vámi poradit. Mám v kanceláři služební PC, které musí být neustále připojené k internetu. Zároveň mám ale i notebook, který bych také chtěl mít připojený přes kabel. Máme kanceláře v několika patrové budově, internet tu máme navedený svůj, z antény zřejmě do routeru a z něj přes kablík do PC. Při nastavování musím zadávat do protokolu IP verze 4 (TCP/IPv4) ip adresu, masku podsítě, výchozí bránu a i DNS servery.

Pokud připojím PC a notebook zároveň, jde jen na PC, jak odpojím PC, jde na notebooku a naopak. Potřeboval bych mít ale připojený oba, šlo by to nějak?

Díky moc za pomoc.

Na PC/NB pak zapni DHCP a připoj k LAN portům routeru.

Do konfigurace routeru se dostaneš zadáním jeho adresy v prohlížeči internetu, který používáš (Firefox, IE, Opera, Chrome ....)
Adresu najdeš buď napsanou přímo na routeru, nebo v jeho manuálu. Nečastěji to bývá některá z těchto
Ale může to být i jiná.
Náásledně se přihlásíš (u nového routeru nejčadtěji admin / admin - opět najdeš na štíku routeru nebo v manuálu) a v konfiguraci routeru pro WAN port nastavíš to, co jinak nastavuješ na PC.

Jen se zeptám - jsi majitel, nebo zaměstnanec? Pokud se, jako zaměstnanec, pokusíš zrealizovat radu se "samodomo" instalací vlastního routeru bez konzultace se šéfem, jako zaměstnavatel bych tě vystřelil až na Mars, ale jinak je to nejschůdnější cesta, jak to vyřešit ;-).

To sice nejsem, ale chtěl jsem tím upozornit na bezpečnostní rizika pro firmu, kdy by pak hrozila reálná šance úniku dat, což může v krajním případě vést i ke krachu firmy, a kdyby se přišlo na to, jak k tomu došlo, tak by se asi dotyčný strůjce nezabezpečeného vstupu do firemní sítě nedoplatil…
A navíc bys to mohl dočíst do konce, a nevytrhávat věty z kontextu ;-)