Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při přihlášení do gmailu mi píše "Ověřte, že jste to vy"

"Zařízení nebylo rozpoznáno. Z bezpečnostních důvodů musí Google ověřit, zda jste to opravdu vy."

Jedná se o mail, na který moc často nechodím, ale momentálně v něm mám dost podstatně informace k jednomu pro mě duležitemu učtu. Heslo samozřejmě znám, ale tohle mne upřímě vyděsilo. Nevím, co mám dělat. Číslo co tam je pro ověření již leta nepoužívám a na nic jiného se mě to neptá.

pokial uplynie doba medzi jednotlivými prihláseniami sa priamo k účtu na gmaili dlhšia ako cca 2-3 týždne,gmail si pri prihlásení vyžiada overenie,že sa k dotyčnému účtu prihlasuje oprávnený užívatel a predloží mu niektorú z kontrolných otázok,ktoré sa týkajú údajov,ktoré boli uvedené pri zriaďovaní/registrácii dotyčného účtu,stačí len správne odpovedať na dotyčnú otázku a priame prihlásenie bude potom pokračovať,číslo z kontrolnej otázky nemusí byť funkčné,je len dôležité ho správne napísať do odpovede na kontrolnú otázku.....

Uz bolo pisane skus ist na ten ucet z toho zariadenia kde bol (alebo je) ten ucet aktivne pouzivany (nejaky telefon?)
Preco mas 10uctov tiez neviem ale ok.
Prinajhorsom napis do google na nejaku podporu, ze ako sa mas teraz dostat k mailu, mozno s tym nieco urobia (mozno). A nejak nechapem preco cakas email na konte ktore si uz dlho nepouzil (?) Napis odosielatelovi nech ti ho posle na iny email.

Mám 4 adresy, jeden na řešení oficiálních věci s pravým celým jménem, pod kterým se prostě nechci registrovat na většině webu. Nikde ho nezadávám, ale teď mi na něj byl odeslán duležitý mail a já se tam chci prostě přihlásit a přečíst si ho, jako to dělám už leta když tam něco čekám. Z mobilu na který jsem se na tento mail přihlašoval již několikrát vez problémů to bohužel nejde také. Pořád chce ověřit. Samozřejmě, že si to vyřeším, ale ne vždy je možnost napsat odesilatelovi a jen tak přijít o přistup do mailu může někdy pořádně zavařit.

Další mail mám jen s křestním jménem a používám ho na diskuze atd. Tento mail chci začít využívat jako hlavní a přehlásit odběr všech zpráv z účtu vedený na mé pravé jméno. Třetí mail jsem používal pro mé drobné podnikání. Poslední mail již nepoužívám.

O uctech píšu, protože se tady všichni diví na co mám "deset" účtů. Samozřejmě, že je to fuk a nepomůže mi to.

Snad toto téma poslouží alespoň jako varování těm, kteří toto dostatečně ošetřené nemají a nevědí, že i když znají heslo tak se jim může stát, že se jednoduše nepřihlásí a o schránku přijdou.

Když se se znalostí jména a hesla nejde přihlásit do svého účtu tak je takové zabezpečení docela dost na h.vno. Není to banka, aby to muselo být vázané na zařízení, kdyby alespon byla nějaká fungující podpora tak bych to ještě pochopil... to ještě bude na.ranejch lidí :)

Mám PC, notebook, tablet, telefon a nikdy se mi nestalo abych se na gmail nedostal. A to se připojuji z těchto zařízení i v cizině a z Linuxu (PC a notebook). Nanejvýš přijde upozornění, že se někdo připojil tam a tam a třeba z Linuxu. Potvrdím, že jsem to byl já a je pokoj.
Tazateli doporučuji hledat problém u sebe. Hlava je špatný nástroj na pamatování hesel, o tom jsem také přesvědčený a používám proto správce hesel - nemohu hesla zapomenout a dávat univerzální heslo (to je určitě také nebezpečné).
Osobně jsem rád za toto zabezpečení, vím že Google pro bezpečnost udělal vše co je možné - za to budu asi kamenován.

Ne, opravdu mám takové heslo, které nemohu nikdy zapomenout a i kdyby, tak tak otázka ale vůbec nestojí. Nevím kolikrát mám psát, že heslo znám ke všem účtům a přesto se mi nejde přihlásit, to je prostě špatný zabezpečení, když jako kontrolní otázka se mi zeptá kdy jsem účet založil. Kdybych heslo zapomněl a stěžoval si na kontrolní otázku, OK, moje blbost, měl jsem si jí nastavit a heslo si někam napsat. Ale já prostě to heslo do svého mailu který používám několik let znám.

Vůbec nechápu důvod tohoto zabezpečení. Když má někdo silné heslo, uhodnout ho je nemožné, naproti tomu ukrást dotyčnému mobil, ověřit se a heslo mu změnit je přeci daleko jednoduší. K tomu jsem si taky myslel, že mobil slouží, asi jako si to nejspíš myslí většina lidí co se jim tohle ještě nestalo.

Pro úplnost znovu zopakuji, že se přihlašuji nejen ze stejného zařízení které ten účet zná, ale i ze stejné IP adresy.

"Nanejvýš přijde upozornění, že se někdo připojil tam a tam a třeba z Linuxu. Potvrdím, že jsem to byl já a je pokoj. "
Ano, přesně takhle jsem to několik let dělal také.