Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux (okolo Ubuntu 16.04) se restartuje a zamrzne

Zdar,
takova zajimavost, jestli jste se s tim nekdo nesetkal at uz na jinym linuxu nebo jako ja.

Mel jsem doma stroj s Linuxem Mint 18.1 (to je linux postaveny na Ubuntu 16.04 poprve se systemd), ten pocitac zustaval temer trvale zapnutej a dvakrat se mi stalo, ze se mi sam od sebe restartoval, aniz tam neco bezelo jen OS, potom zustal v bootovaci obrazovce, kdyz se nacita pamet a disky, proste pred samotnym nabehem OS, vyskocilo i F2 chcete pokracovat a zamrzlo.

Ten pocitac byl OK, nekdo by treba podezrival zdroj, coz je mozne nebo pamet, ale ta prosla celonocnim testovanim v memtestu bez ztraty kyticky.

Nezminil jsem, ze predtim nez jsem nainstaloval Mint 18.1 na prvnim pocitaci bezel dva roky Manjaro linux a nikdy se nic podobneho nestalo.

Asi pred ctvrt rokem jsem se toho pocitace zbavil a na jeho misto prisel jiny pocitac, na ktery jsem si dal Ubuntu 16.04. Ted bezel tri dny v kuse, jindy ale bezi i vic dni a stalo se mi poprve uplne to same. Proste jsem k nemu prisel a byl restartovan a zamrznuty na uvodni bootovaci obrazovce, uplne ve stejnem miste jeste pred nabehem do OS (GRUBu).

I tenhle pocitac ma otestovanu pamet memtestem a navic je na nem Seasonic G series Gold, takze opravdu malo pravdepodobna vada zdroje, jinak abych zduraznil, je to uplne jiny hardware, neni tam nic shodneho. Snad jedinne, ze je pripojena stejna USB kamera. Ja menil v posledni dobe klavesnici a mys a tamto bylo jeste pred vymenou, takze ani to neni stejne.

Nechapu to, jako pochopil bych, ze pada Ubuntu, ale proc to po restartu nenabehne?

Jeste me napadlo, ze by nekdo mohl rict, ze elektricka sit. Tento pocitac je na UPSce, tamten nebyl a navic mi v dobe kdy se to stalo, bezel hned vedle druhej pocitac s Windows 10 a nic se na nem nestalo.

Muze to bejt nahoda, ale chtel jsem ten PC nechavat prave kvuli zapnute USB kamere pusteny, ikdyz nebudu doma a odjedu pryc. Ted jsem samozrejmena rozpacich a asi budu muset plan pozmenit a nechavat pustenej PC s Windows 10, coz taky neni optimalni, vzhledem k tomu, ze Windows 10 si delaji srandu a restartuji se behem updatovani systemu dle potreby.

Kousal se mi notebook s Mint 18.1. Prostě se zasekl, v tu chvíli vše vytíženo na 100% a notebook se začal přehřívat a došlo k restartu. Následně notebook neprošel přes bios (možná kvůli teplotě?). Příznaky mi přijdou podobné. Dělá to pouze u grafiky Intel, proto se ptám, jestli náhodou není na obou počítačích. Pokud ano, je to řešitelné.