Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpajanie od siete wifi.

Caute , mam taky problem , odpaja ma od siete wifi, velmi casto, na inych zariadeniach v domacnosti to nerobi len mne na netobook,
fixnem to tak , ze musim sa znova pripojit a "riesit problem" , ono sa restartuje adapter ci co...
mozno by bola moznost opravit to tak keby taham net cez kabel ale na to niesu protriedky .
Mam asus k52f .
dakujem o radu.
*niekedy mi to nerobi aj 2 dni a niekedy kazdych 5 minut.*

V spravci zariadeni si odskrtni setrenie spotreby u wifi karty. A v nastaveniach tam skus mozno obmedzit normu na g.
Router ked vypnes a o chvilu zapnes tak moze zmenit kanal ak je nastaveny na Auto.
Inac si pozri napr. inssider ked mas svoj router vypnuty, ze kto dookola vysiela a na jakych kanaloch a potom si zapni router.
Signal mozu kazit aj odrazy od roznych kovovych alebo zelezobetonovych alebo biologickych objektov, alebo tienit ak su medzi zariadenim a routrom.
Ovladac sa moze dajst najst aj iny, pre ntb z r. ca 2015 bude urcite novsi jak z 2009. hladal si uz na asus webe? A ked ne tak pripadne aj na webe vyrobcu chipu?

normální člověk si zobrazí, jak je volné/zarušené pásmo:
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.ht ml
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com. farproc.wifi.analyzer&hl=cs
podle toho usoudí, jestli pro něj není výhodnější změnit vysílací kanál routeru - místo psaní bezcenných komentářů, které nic nezmění.

zistil som ze to robi iba ked sa najde v dosahu nova siet wifi, da sa to nejak zablokovat?

kdyby tam tato věta nebyla, čekal bych totiž standardní zrůdné chování windows: bez ohledu na probíhající provoz to windowsí svinstvo klidně začne "šetřit" a uspí wifi kartu za provozu!
nedokážu si představit dementněji navržený systém. aby se tomu administrátor vyhnul, musí dopředu počítat i se zcela nevysvětlitelnou tupostí mrchosoftu.
takové jednání by se správně v praxi nemělo projevit. dokud na to nenaběhnou bfu se svými čističi a normální chování pod windows přestane fungovat.

Vypnes svoj router, a ked sa najde v dosahu ta nova siet, tak si spustis ten program a kukas ci ta ina siet neni na stejnom kanali jak tvoj router. Napriklad. Kanaly su to uplne vlavo dole.
(a ak mas router nastaveny na auto, tak po zapnuti sa stejne nastavi na iny kanal, to tiez uvidis tam vlavo dole.

ze screenu vidíš, že nejsi ničím rušený (tvoje síť je ta s hvězdičkou). máš silný signál a nic tě nepřekrývá.
jde o enkové vysílání, takže router i tvůj wifi adaptér nejsou úplně zastaralé.

sám píšeš, že problémy nastávají, když se objeví v dosahu další wifi síť. až bude vidět na screenu, pak bude mít smysl něco řešit.
kurzor teď máš na cizí géčkové wifi, která tě nezajímá.

zatím je vhodné nastavit router napevno bez automatických voleb, ať se nadbytečně nevybavuje s různými wifikrámy:
wireless security: wpa2, aes
bandwidth: 20mhz

=> robi to iba ked sa najde v dosahu nova siet wifi...
To moze suvisiet s tym, ze wifi karta v pravidelnych intervaloch skenuje cele pasmo (vsetky kanaly) aby si videl, ze nejaka siet pribudla, alebo sa stratila. Pravidelny prieskum pasma moze robit ovladac wifi karty, alebo manager wifi sieti. Ak to robi ovladac, tak sa to da zvycajne vypnut v rozsirenych nastaveniach wifi adaptera. Ak to robi manager sieti, tak neviem ci je to vobec mozne vypnut.

podla mna nieje problem v routeri, ale v pc

problém je ve vzájemných vztazích na wifi, se kterými se některé krámy vyrovnají líp, některé hůř.
proto jsem za router napsal, jak ho nastavit.
proto jsem za cizí rušící wifi napsal, že si ji máš zobrazit a řešit až se objeví.
proto tu máš z pohledu své wifikarty 2x zmíněnou microsoftí stupiditu s šetřícím režimem.

ty ale nic nekontroluješ, nic neděláš, jen připisuješ zbytečné odpovědi. má to cenu?

doma su dalsie 2 pc, ktorym to ide normalne.

to by leccos vysvětlovalo. možná fungují proto, že jsi je neinstaloval ty. je to tak?

Zdravim,

Mal som podobny problem

Po 10 minutach mi jednoducho vyplo wifi, niekedy skor niekedy neskor
Problem bol ze bolo nastavene "allow the computer to turn off this device to save power"
Bolo to v power managemente pre wifi, odvtedy to preventivne vypinam ako prve ked dostanem notebook.

Ked som to vypol prestalo to robit

Na linku mas riesenie kde to vypnut, dufam ze anglictina nevadi

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/ windows_10-networking/win-10-network-adapter-disab le-allow-the-computer/b1f6cdb5-cf7c-487d-b32e-9154 194f55ba

Hadam pomoze