Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Loss packet?! Problém při hraní Pc her online

Zdravím všechny ochotné duše
Nastal u mně problém, který se mi nedaří vyřešit. Po hodinách na netu a pročítání různých fór jsem se rozhodl jsem napsat, jestli by někdo neznal fix.
Jedná se o problém pravděpodobně s internetem, který trvá už 2 měsíce. Pokaždé když hraju nějakou hru online (bf4,h1z1,csgo apod.) tak v různých intervalech dochází k jistému problému, kdy se mi obraz zasekne jako bych dostal lag...jako bych úplně vytáhnul kabel, trvá to tak v rozmezí 2sekund až 15...což je dlouhá doba a dost mi to kazí požitek z hraní. Vypozoroval jsem, že opravdu v tomto momentě, kdy se to stane tak ping skočí např. z 19 na 500 a zase zpět, ale loss packet to nezaznamená max 2% (ingame net_graph)...Zkoušel jsem do cmd dát ping 8.8.8.8 -n 100. Většinou to tam zobrazovalo ms stabilní, ale občas výkyv nad 150 někdy i timed out. Bohužel tento výkyv není nijak pravidelný. ještě nějaké informace. Mám router přes který jedou 2 počítače (kabelově) + 3 mobilní telefony wifi. Řešil jsem to i s ISP kdy údajně sledují mojí síť a zatím na nic nepřišli...Při CS:GO dochází k těmto problémům častěji...Přikládám rychlost připojení. Díky za jakékoliv rady. :-)

Ten ping nema robit vykyvy, takze ako prve skusaj ten ping s odpojenymi mobilmi, s inym LAN kablom, na druhom PC, su vsade a vzdy tie vykyvy? S odinstalovanymi vsetkymi antivirmi, a vymenenym kablom na WAN starne routra, atd.
Jake presne to je pripojenie na providera? (jaka technologia)

No co jsem zatím zkoušel. Výměna routeru. Antivir jsem odinstaloval, žádná změna. Problém se vždycky zhorší když jsou obě PC zapnutá a připojí se na stejný game server.Problém je převážně jenom při hraní jinak to pociťovat není. Jej technologie...tomuhle zase tak moc nerozumím, nerad bych urazil někoho kdo je do toho zapálen...údajně nedávno jsme s ISP zkusili možnost switch...ale je to furt stejný a myslím si že technologie, která je používána je DSL (na balkóně mám anténu ta vede na anténu poskytovatele, která je na paneláku ob 2 bytovky a kam vede ta jejich anténa netuším...snad jsem to aspoň trošku přiblížil k odpovědi co jste chtěl slyšet). Díky

Ked to ide cez nejake anteny tak to je zarusene. Nevola sa to DSL, DSL ide cez telefonne kable (tam by si taky problem nemal).

Pisal si ze ping ma tiez vypadky, to predsa nebolo pri hrani. Ries to. ping musi bezat aj 1000 hodin bez jedinej chyby. Ked su tam chyby tak je problem v kabloch alebo pripojeni samotnom.

Takhle bydlím na kraji města na sídlišti. Minulý poskytovatel mi řekl, že mi sem nedokáže poskytnout jeho služby, protože frekvence jsou tu hodně zarušené. No prostě příklad: Hraju CS:GO hraju na serveru Faceit/official valve servers > csko má v sobě net_graph kde můžu sledovat ping fps loss choke apod...vždycky když dojde k tomuto problému ping skočí na ty 2 sekundy na 500 a klidně i výš a pak zase zpátky na stabilních 19-30 (podle serveru)

A to tam nemate telefonnu pripojku? Ak mate, tak si urob DSL pripojenie, a tieto vzduchove nezmysly zrus.
BTW. inac ked pride niekto od poskytovatela tak snad zmera signal anteny pripadne skoriguje kanal alebo smer alebo co, ja neviem co tam poskytuju, to je ich kapusta.

A pisal som ze ti staci sledovat ten ping, ak su problemy uz tam, tak to je uplne postacujuce ako dokaz problemu s pripojenim, ktory mozes ukazat poskytovatelovi, nemusis kvoli tomu hrat hru.

No moc se tu toho vymyslet nedá...je tu kabelovka, jenže ta je drahá a každou chvíli taky nefunguje...jsem z toho už celkem zoufalý no...před lety jsem měl low pc a dobrý internet pak jsem se přestěhoval půl roku internet ok new pc a pak začaly pořád nějaké problémy ohledně internetu...jako ty frekvence jsou tu hodně zanesený...no když jsem přešel k tomuto poskytovateli, tak to měřili a říkali, že to nebude žádný problém (rychlost připojení jsem sem přidával) je to prostě nějaká "prkotina" na kterou se nám za boha nedaří přijít...jako máš pravdu dneska by se tu měl zastavit, mám tu pro něj připravené video s mým problémem a pár věcí k tomu...živí se tím tak snad na něco přijdeme...ale díky moc !

Měl jsem tu ISP a nezjistilo se nic všechno se tváří, že to maká jak má...Bohužel večer a hlavně když běží obě 2 pc na stejném herním serveru dochází k lagům častěji. Samozřejmě, že to ovlivňuje jaký herní server máme (Germany/Nether/UK/France/Sweden). Potřebuju se spíše zeptat jak je to s programem Killer network Manager, protože ten mám v pc a slyšel jsem, že tyhle programy můžou také dělat pěknou paseku ? :)...Fakt se v těchto věcech ohledně sítě zase tolik nevyznám...ale děkuji za odpověď. :)

Děkuji za radu, ale bohužel toto jsem zkoušel jako první věc...žádná změna, která by vyřešila můj problém :( Netuším prostě ani jestli se ten problém dá označit jako loss packet..ale tváří se to tak --> hraju hraju zásek na 1-2 sekundy někdy i více ping letí nahoru např. Standart ping in-game 10 při tomto problému se ping zvýší třeba jen na 50 ale způsobí to ten lag a pak zase zpět na 10 a takhle je to pořád někdy častěji někdy minimálně...bohužel na hratelnosti převážně v FPS game je to těžký problém...

Nepoznam detailnu funkciu 'Killer network Manager', akurat viem, ze to ma nieco spolocne s QoS na LAN karte. Samotne QoS ma viac funkcii. Standardna funkcia je rozdelovanie prevadzky na 4 zakladne druhy prevadzky a uprednostnovanie tej, ktora potrebuje nizsiu latenciu (video/voice). Datova prevadzka ma najnizsiu prioritu. Ak ti nebezi sucasne IP telefonia, alebo videostream, tak sa s tym nemusis zaoberat, pretoze akekolvek mnozstvo datovych prenosov zdiela tu istu prioritu. Dalsia funkcia QoS byva ako rozsirenie a tym je BandWidth Control (nastavenie sirky prenosoveho pasma), inak povedane obmedzovanie rychlosti prenosu. Pre hranie hier by som 'Killer network Manager' nepouzival. Zrejme nebude mat co riadit, ale nemal by robit problem aj ked je zapnuty.

Pokuste se v konsoly CMD (spuštění CMD jako správce je podmínkou) zadat následující příkaz 'patchPING' který dovoluje odhalit problém v jednotlivých částech směrování, jeho LOG se vám uloží na C: (Na prvním místě trasy po zadaní pping je vždy jako první bod váš počítač, PC na kterém byl příkaz spuštěn, ze kterého, poté jsou postupně vypsány jednotlivé prvky na cestě k cílové aderse, jak podle jejich nazvu tak i prostřednictvím přidružených IP adres, zkrátka uvidíte jejich trasu tzv : 'trace', ztráty atd, veškeré informace co vás zajímají .)

pathping  -n -w 1  www.google.cz

- Nebo s uložením výsledku do LOG:

pathping  -n -w 1  www.google.cz > c:\pc.poradna.txt

(V případě ze jste pod operačním systémem Windows 10, kde je ve start panelu v 'default' Powershell, tak příkaz zadejte přes Powershell, pravý klik na "Start" -> 'Windows Powershell (ADMIN)')