Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno notebook HP 630

Dobrý den,
děda si nedávno pořídil starší ntb HP 630 (CPU Intel Pentium Inside B950, grafika Intel Graphhics HD, RAM 4GB, HDD 500GB, OS Win7 Home Premium-64bit, mechanika DVD/RW) - víc info se mi nepodařilo najít:-).
A protože jsem technický blb:.( - mám několik dotazů:

1) Děda se věnuje korekturám, ale ten notebook je velmi pomalý, vše se pomalu načítá. Zatím tam nemá žádné programy jen free verzi LibreOffice (tu jste mu doporučili zde na poradně) a měl tam nějakou free antivirovou verzi od Avastu - tu jsem už odstranila. Napadlo mě, zda by nešlo ten HDD vyměnit za SSD? Zrychlil by se? A jde to vůbec? A vyplatí se do toho starého ntb vůbec investovat?

2) Bude léto trávit na chalupě "na samotě u lesa" a tak jsem si myslela,že bych mu pořídila mobilní wifi, třeba toto
https://www.t-mobile.cz/modemy-a-routery/detail-za rizeni//--/lte-mobile-wifi-huawei-e5577c-72300-1

3) A abych ho také i nějak jinak zabavila, napadlo mě, že by se mohl věnovat úpravám fotek, mám toto
https://www.t-mobile.cz/modemy-a-routery/detail-za rizeni//--/lte-mobile-wifi-huawei-e5577c-72300-1
pokud mu to nainstaluji, bude mu to fungovat s těmi parametry, které ntb má?

Děkuji

ten ntb je na kancelariu a internet. A aj pri tom sa bude zadychavat. vyhodit a kupit nieco normalne.
ziadne upravy fotiek a podobne haluze nevymyslat.

zhanaj hardware minimalne na urovni core i5-2xxx ci 3xxx, 4GB RAM, pokial sa na tom nebude hrat, tak na grafike nezalezi. SSD jednoznacne potom dokupit. Mas kopu podobnych repas notebookov za 200-300eur.

Já ho vůbec nebudu používat a mám i jiné požadavky (teď mám Dell Inspiron 15 - 5567).
Ale když jsem byla u dědy, tak to načítání byl děs, tak mě právě napadl ten SSD. Ale už jsem pochopila od toochwooda - zbytečná investice.
No, myslím, že snad na ty jeho textové korektury to ještě bude stačit:-).
A ten nápad s těmi fotkami, to jsem pro něho chtěla jako bonus

Zbytečná investice to není,dá se použít i v později koupeném NB. V nynějším HW ti SSD jen rychleji načte systém,ale jinak to bude dál pomalé. Mobilní internet bude cenově hodně vysoko,pokud nemáš s Téčkem nějaké jiné smlouvy.Na úpravu fotek mu pro začátek stáhni nějakou free verzi,je toho dost.

Když vezmu cenu SSD + servis - opravdu se vyplatí? A pokud ano, doporučíte mi nějaký cca 250GB do toho starého ntb?

Dívala jsem se na ten internet - předplacená karta a objem 1,5GB na měsíc/cca 300,-Kč, to by mělo starouškovi asi stačit. Po internetu asi moc lozit nebude, vidím to asi jen na maily.

HP630 je sice laciný, ale relativně dobře udělaný notebook. Pokud ti nevadí dát cca 1500,- za SSD, směle do toho, i z mrtvolného laptopu to udělá funkční PC - ale nečekej zrychlení všeho.

Pokud děda neprotestuje a/nebo je problém s investicí, nechal bych to jak je (a pozakazoval zbytečné aplikace a služby). V opačném případě je nákup SSD jediná možnost jak počítač aspoň trochu oživit.