Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet vypadává každých 10 minut na 1min, jen na jednom PC

Zaznamenávám si ping na seznam s časem. Na NTB zhruba každých 8-10 minut vypadne internet na cca 1 minutu (Destination net unreachable) a žádná stránka se nenačte... pak to zas funguje. Myslel jsem že to je prostě obecně "internetem" ale na druhém PC se tyto výpadky nedějí. Zapojení: internet->router->PC1, "wifinou" to nejni kdyz zapojím NTB pres kabel tak to dělá taky. Router je nastavený od poskytovatele.

Čím by to mohlo být?

router nebo jeho zdroj je po roce příliš mladý na to, aby byl vadný.
ale zkus si od známých vyptat, jestli někomu neleží doma jeden navíc.
opsat wan nastavení starého routeru (včetně mac adresy) a nastavit na tom druhém.

když zapojíš pc rovnou místo routeru, vypadává?
možná bude taky potřeba něco nastavit podle starého wan, to uvidíš.

tak vypadá že už to konečně funguje i bez resetu routeru. Bud stačil jen restart routeru, který jsem možná udělal když jsem to přepojoval, nebo prostě byl jen někde málo zamáčknutý kabel (ale žádného jsem si nevšiml). Kazdopádne kdyz jsem to zas pripojil přes router, tak to zatím šlape. Děkuju za pomoc :)