Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žádný výstup obrazu na monitor

Ahoj! Mám tu sestavu MSI B85-G41, i5 (tipuju 4430), MSI R9 270X, zdoj Corsair CX 500W.
Ve chvíli, kdy sestavu zapnu, tak je vše OK, bios nehlásí žádný beepcode, jen chybí jakýkoliv obraz, i pokud vyndám grafiku a používám integrovanou.
Začalo to po vyndání a opětovném zapojení zdroje, ale zdroj samotný nevypadá , že by byl na vině.
CMOS resetován, zkoušel jsem to i pustit jen s jedním modulem ramky, atd.
Monitor ani kabel nejsou na vině, jinde běží normálně.
Můj tip je nějaký problém desky, ale vzhledem k tomu, že BIOS je resetovaný a systém se tváří že normálně šlape (periferie svítí, větráky se točí...), tak netuším co by s tím mohlo být.

Co dál můžu ještě zkusit udělat? :)

dosku mozes aj vybrat na stol, a odpojit vsetko od kejsu. A budes tam mat len zdroj, cpu, dosku a 1 RAM (tu skusis obmenit do roznych slotov a aj iny modul). Zapnes to pinzetou a na klavesnici kukas ci ide numlock. Ked nepojde ani to, tak je vadny zdroj alebo doska alebo CPU ptz len tie 3 veci tam mas. A skusis iny zdroj a vies co je problem.

ale vzhledem k tomu, že BIOS je resetovaný

[1]
Co ti myslíte 'resetovaný', prováděl jste i jeho 'UPdate' ? (poslední verze [2.9])
DULZEITE : Tato verze BIOSU [2.9] řeší kompatibilitu grafických karet AMD, před pokračováním proveďte UPDATE biosu viz : - Improved AMD Graphic card compatibility.
(dokud nebude mit UPdatovy BIOS, nemá cenu pokračovat v bodu číslo [2])

[img=/file/view/29054-gpu-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/29054-gpu-jpg[/img]

[2]
- Odpojte vaše PC od el. sítě, vysunte CMOS baterii, zapojte vaší grafickou kartu do PCIE-1, počkejte 5 minut, zapojte PC do El site a 'spusťte'.

- V případě ze byl 'resetovaný' se vyskytuje možnost, ze nastavení výstupu slotu PCIexprees může být nastaven na výstup 'IGProcesor' Intel HD /'váš integrovaný grafický chip'.
(když jste BIOS resetoval tak bez grafické karty jen s IGP viďte ?)

- Uvádíte ze na základní desce funguje, tak nastavte v biosu pro PCIexpres hodnotu - [PEG]

U špatného zapojení, nebo odsunutí (grafická karta musí byt v slotu zcela vsunuta, tak jak napájecí PINs) a monitor zapojen do výstupu 'GRAFICKÉ KARTY', kde jste ve spěchu možná nechal zapojeny video kabel do "základní desky" na místo 'GPU' ?

- Po ceste můžete vyzkoušet i váš druhy 'PCIExprees' a tu MSI R9 270X zapojit do : "slotu PCIEe-2"

V každém případě, když použijete 'IGProcesor' a necháte vaše 'GPU' v základní desce, pod OS by měla být i tak detektovaná pod 'správcem zařízeni' do kterého můžete dostat i pomoci rychlého příkazu :

mmc devmgmt.msc

- Neváhejte zkusit i jiný video výstup grafické karty, jestli vám nejde 'digitální' výstup HDMI zkuste 'analogické' VGA a podobně.