Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RIP keyboard notebook

Zdravim, mama mala upratovaci den a "vycistila" mi klavesnicu, od vtedy klavesnica blbne, stlacim E zapne sa capslock, stlacim backspace a do nekonecna pise znaky, nektere nerobia nic, a esc uplne praska pri zmacknuti, win tlacitko vydava zvuk jak kdyby som niecim ostrym zarezaval do kartonu. Pocas cistenia notebook aj zapla,.... teraz mam nefunkcnu klavesnicu a skusal som reset CMOS, BIOSu, vybrať baterku na 3 min, a podobne zakladne veci, otestovane aj v Live Linux - softwarom to nieje. Nejake rady? Zrejme mi nezostava nic ine nez notebook rozobrat alebo zobrt do servisu.

co to je za značku/model?

Pravděpodobně je jen voda v klávesnici. Pokud to byla jen voda (s jarem, např.), je velká šance, že až to vyschne, tak se vše vrátí zpět do původních kolejí. Pokud ne, dá se objednat náhradní klávesnice, typicky stojí kolem 1000Kč (40€).

Prave jde o to ze to umyvala vraj suchymi kuchynskymi utierkami, iba na to kus striekla nejakeho cistica. Jedna sa o Asus N551JK-CN211H.

Jinak nemyslim si ze uschnutie pomoze, nam pocit ze z tych kuchynskych utierok (papierove) ze sa z nich nadrobilo do vnutra a to tam skratuje.

No ani stlaceny vzduch nepomohol, a pro rozoberani som zistil ze je to cele zlepene tak ze to,.. radeji hodim do servisu. Ako par notebookov som uz rozoberal, ale zvycajne co bemali hodnotu tak mi bolo skor uprdele ze nieco dojebem, ale 1223€ uz riskovat nechci. Zas tak velke skusenosti s opravou notebooku nemam. A zda sa ze je to aj tak vada smrtelnikom neodstrániteľná. (Jinak musim povedat ze polovica notebookov N551 series tvoria iba pasky a pena.

Klavesnica by sa dala asi kupit na nejakom ebay za nejakych 50e a vymenit

Je tam nieco mechanicky znicene asi. Tazko povedat, ptz to spravanie co popisujes je hodne divne aby vzniklo cistenim, to asi ani neni mozne. Skor mi to pripada akokeby boli posunute tie vrstvy membran alebo trvalo premacknute nejake klavesy a EC blbne. Vybrat baterku a nabijacku na minutu si uz dufam skusil.