Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Displayport vs HDMI

Ktery ze konektor mam pouzit pri zapojeni monitoru v rezimu 1440p? HDMI nebo DP?
Btw dodava AOC pripojovaci kabely kdyz jsi kupuju monitor za skoro 9 tis? V baleni u GK asi nebudou.

Rozdil je napisany v navode k monitoru, ze co presne s jakou frkvenciou nabizi presne nejaky model monitora XYZ cez jake presne rozhrania napise vyrobca xyz do manualu k monitoru xyz. Z toho ze monitor ma nejaky konektor este nic nevyplyva.

Ano na 144Hz sa pouziva DP ptz HDMI2.0 ktore by to zvladlo sa nevyskytuje asi nikde a HDMI1.4 to nezvladne.

Používám grafiku ze Skylake, mám DP kabelem připojený monitor Philips WQHD (2560x1440), W10 x64. Zkušenosti nejsou dobré, zvuk monitoru často vypadává. Pak stačí restart PC a je zase vše OK. Asi budu muset monitor připojit analogovým kabelem...

Tak ale keby mal problem s DP linkou tak vypadne aj obraz, ptz to je vsetko spolu sa mi zda (neviem zhlavy a nechce sa mi to hladat ale pochybujem ze by zvuk siel cez AUX linku takze ide cez hlavne linky spolu obrazom). Skor by som povedal ze ma problem s ovladacmi apod. (napr. ze sa mu prenastavuje default vystupne zariadenie v ovl.panely-zvuky apod) tazko povedat nevieme co tam ma jak poprepajane.
Ale s blbym kablom alebo pri zaruseni sa mozu objavovat problemy, to plati uz aj pre HDMI, a pre DP duplom ptz DP pracuje s omnoho vyssimi frekvenciami (ale za to robi link training co by mala byt vyhoda zas).