Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilni OC pri pouziti BIOS fx 8300

Zdravim mam takovy zajimavy problém při OC pouzitim BIOS se nedostanu stabilne pres 4.2GHz (stejna frekvence jako boost) ale při pouziti amd overdrive (puvodne jsem to chtěl pouzi pro vyzkouseni hodnot a potom napevno nastavit v bios) se dostanu na 4.6GHz (23x200) @ 1.3125 V. nevi nekdo cim to muze byt ?

CPU amd FX 8300
MoBo Gigabyte GA 970-ds3p

vim není to idealni deska na pretakt mam v planu kupovat nove combo deska CPU tak z toho tlacim co to da

Cosi se ti tam pere.
"amd overdrive" zakaž/odinsaluj, reset BIOSu a nyní pomalých krocích zvedej násobič při zakázaném turbu do doby kdy je to ještě stabilní, každé zvýšení otestuj + teploty, tak najdeš nejvyšší frekvenci při základním napětí = možnosti pro daný CPU, dále můžeš pokračovat se zvyšováním napětí............
(nějaké číslo které někde vyšťáráš a rovnou ho do BIUSu napereš je k hovnu, takto OC samo doma jaksi nefunguje)

jinak ještě ani by mi to nevadilo problém je v tom ze mi ten overdrive při restartu nebo po vypnuti PC ty hodnoty neudrzi a musim je "loadnout" pokazde i když mam nastaveno aby se ty hodnoty po bootu nastavily

Tak zostaň na 4,2GHz... načo trápiš dosku a procesor, o viac bodov v cinebench ti to nestojí a v hrách ti viac nepridá. Ja mám na 4GHz a nemám čo riešiť. Pri tej doske môžeš byť rád, ak ti to pôjde dlhodobo na 4,2 a nie to 4,6. Tá doska má len 5 fázové napájanie.