Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilni OC pri pouziti BIOS fx 8300

Zdravim mam takovy zajimavy problém při OC pouzitim BIOS se nedostanu stabilne pres 4.2GHz (stejna frekvence jako boost) ale při pouziti amd overdrive (puvodne jsem to chtěl pouzi pro vyzkouseni hodnot a potom napevno nastavit v bios) se dostanu na 4.6GHz (23x200) @ 1.3125 V. nevi nekdo cim to muze byt ?

CPU amd FX 8300
MoBo Gigabyte GA 970-ds3p

vim není to idealni deska na pretakt mam v planu kupovat nove combo deska CPU tak z toho tlacim co to da

jinak ještě ani by mi to nevadilo problém je v tom ze mi ten overdrive při restartu nebo po vypnuti PC ty hodnoty neudrzi a musim je "loadnout" pokazde i když mam nastaveno aby se ty hodnoty po bootu nastavily

Tak zostaň na 4,2GHz... načo trápiš dosku a procesor, o viac bodov v cinebench ti to nestojí a v hrách ti viac nepridá. Ja mám na 4GHz a nemám čo riešiť. Pri tej doske môžeš byť rád, ak ti to pôjde dlhodobo na 4,2 a nie to 4,6. Tá doska má len 5 fázové napájanie.