Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se při spouštění zasekne

Ahoj,
používali jsme na PC WIN XP. Teď při zapnutí naběhne a zastaví se na obrazovce, kde je nahoře napsáno:
"IDE Channel 0 Slave Disk HDD S.M.A.R.T.capability... Disablet
IDE Channel 1 Slave Disk HDD S.M.A.R.T.capability... Disablet"
a dole:
"NTLDR nenalezen. Restartujte libovolnou klávesou"
Na žádnou klávesu ale nereaguje.
Co s tím?
Díky iw.

Vstoupil jsem do BIOS, tabulka vypadá podobně, ale jako first Boot je Floppy, second Hard disk a third CDROM. Dal jsem CD do šuplíku, chvíli blikal, pak přestal.Zmáčkl jsem Third pro CDROM a enter, nic se nedělo. Tak jsem zkusil začít Hard diskem, taky nic. Asi si s tím takhle neporadím a budu to muset donést k nějakému menšímu nemehlu.
Díky.
iw

špatně zvolený aktivní oddíl / není vůbec označený jako aktivní.
anebo totální ztráta dat.
měl by se na to mrknout někdo, kdo už viděl obsah c:\boot.ini, rozumná kontrola je přes: hirens boot cd.

varování smart se dá přeskočit, (ale kontrola je nutná)

Na žádnou klávesu ale nereaguje

u starého pc nemusí v té chvíli fungovat podpora usb klávesnice, povoluje se v biosu.