Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí disk na zálohování

Dobrý den,

dosud jsem zálohovala na ext.disky HDD 2,5" (wd my passport a seagate).

Nyní si potřebuji pořídit nový. V předchozích diskuzích více doporučujete SSD, takže se rozhoduji mezi wd blue a wd red 1TB - který mi doporučíte nebo to je jen o individuálním názoru? Nebo radši jinou značku a nebo je to jedno?
Disk bude pro zálohování fotek a videí, takže budu připojovat jen občas.

A ještě můžete mi poradit rámeček/box pro externí připojení s USB 3.0 a s kompatibilitou USB 2.0. A nevím, co je rozhraní SATA - mám to vůbec řešit?

Připojovat budu k notebookům.

Děkuji, Veronika

HDD pro externí disk jakýkoliv z tebou jmenovaných - klasické plotnové disky.
Rámeček určitě USB 3.0, kompatabilita s USB 2.0 je automaticky.
Rozhraní SATA v dnešní době už řešit nemusíš. Rámečky ani disky s PATA už se běžně koupit nedají. Prostě chceš SATA.
Rámeček kovový - lépe odvádí teplo při provozu disku.

O NAS jsem se zmínil dříve než jsi se stačil probrat. Jinak od někoho tak neznalého základních uživatelských dovedností, natož administrátorských, viz firma jsem "JÁ" až po další patálie...
NAS obvykle nemůže spadnout jen tak na zem, externí disk snadno a rychle. U NASu je eliminováno připojování napájení konektorem, ani spojení dvou napájecích zdrojů přes USB, atd...
Jo, na veledůležitá data jsou archivační média, jak speciální DVD, tak už BD-R. Data zapsaná na jednorázové médium už malware jen tak nepřepíše. A když už jsme u toho, tak i bohatý "amatér" (význam slova stejně netušíte) může použít pásky.