Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 15K

Zdravím, plánuji si koupit nějaký notebook. Jen bych potřeboval poradit jaký. Mám nějaké požadavky, tak snad nejsou přehnané. Jelikož jsem dost času v zahraničí a sem tam lítám, tak bych potřeboval ať není úplně těžký, nějaké základní požadavky pro mne jsem vypsal.
1. Full HD
2. SSD
3. Lehký notebook do 1,5KG
4. Intel, min 4GB ram,...
Notebook bude sloužit pouze na přehrávání FHD filmů, internet, poslech hudby. Hry jsem v životě nehrál a nemyslím, že bych chtěl začít :) spíš většinu času čtu přírodovědecké články, dívám se na dokumenty. Našel jsem jeden ultrabook, co se mi líbí, snad je konfigurace ok, posouzení nechám na někom, kdo se v tom opravdu vyzná.

https://www.alza.cz/acer-aspire-swift-3?dq=4672400

ještě asus představil nové vivo booky, ale nevím kdy budou na trhu, každopádně 499USD za základní model s15

https://www.asus.com/Laptops/ASUS-VivoBook-S15-S510UR/

jj, díval jsem se, jen je otázkou kdy bude v prodeji. V CZ budu příští týden a potřeboval bych už něco koupit jinak budu bez notebooku. Jedině si pořídit na chvilku microsoft dock k Lumii 950 a čekat, ale to nevím zda li bude úplně ideální.