Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s PC (po 3 pisu)

Zdravim,mam takovej problem..trochu sem upgradoval kompa a pri vymene karet.ted v pc mam GT 220 a chtel bych tam daat GTX 550ti ale predtim my hazelo na oboouch kartach problem se zobrazenim,psalo mi to hlasku Ovladac zobrazeni prestal pracoval a byl obnoven ,pod tim bylo jeste Windows kerenel a cislo ovladacu no a jeste sem pridaval Ramky mel sem 2GB a koupil sem 4GB stejnou frekvenci proste vse by melo slapalt ale do nedavna sem si jeste myslel ze to je zakladni deskou..ale ted sem zkusil dat ty stary 2GB Ramky a tu chybu my to na ty karte nehazi, tak je mozny ze je to Ramkama?a pritom sem je testoval v Memtestu 8 hodin a v pohode..

Takze vy myslite ze to neni zakladni deskou? nebo tema pametema..?jako je pravda ze sem to projizdej nakym programem a windows hlasi naky chyby ale ze by kvuli tomu padaly ovladace na grafice si myslim ze nema vyznam ja si myslim ze to je zakladni deskou ale nevim uprimne nevim co ted..zkusim preinstalovat windows ale momentalne mam k dispozici pouze Win XP takze to asi nemam preinstalovat ne?

Ten sem prave kupoval jako první..mel sem 400W shit do Eurocase a ted mam Chieftec CTP-500-12G Green Angel 500W,zakladni desku sem obednal sice pouzitou ale je lepsi nez sem mel..to same sem koupil vykonejsi procesor. ale ten problem musim vyresit protoze nevim co stim fakt

Zdroj : Chieftec 500W(ano a je pouzity)
Procesor:intel core 2 Duo E7200 (budu upgradovat na Intel core 2 duo E 8500)
zakladni deska :Gigabyte GA-P31-DS3L/S3L (uprgrade na Gigabyte GA-X48-DS4 - Intel X48 (soc. 775))
Ram: Corsair 2GB 800mhz(ted mam tadyty) (a jeste mam Corsair 4GB (2x2GB) DDR2 800 CL5)
Graficka karta: GT220 ted ( mam jeste Gigabyte GTX550Ti HD Experience Series, 1GB GDDR5 )

Ty paměťové moduly mají čipy z jedné strany nebo z obou?
Ta GA-P31-DS3L podpojure v případě oboustranných modulů osazení jen 2 moduly, s tím že je nutno osadit jeden do slotu DDRII1 nebo DDRII2 a druhý do slotu DDRII3 nebo DDRII4.

Jinak u toho zdroje bych se podíval, jestli v něm nejsou nafouklé elyty. K tomu bude asi nutno odstranit kryt. Před tím je zdroj samozřejmě nutno odpojit od 230V (vytažením přívodní šňůry ze zdroje).
Setkal jsem se již s mnoha zdroji (hlavně FORTRON řada GLN, ale i jeden Chieftec), kde zdroj zdánlivě fungoval ale počítač náhodně padal do BSOD.

Moze ale neni to obvykle, pri probleme s RAM by si mal skor nahodne problemy a nahodne rozne typy BSOD.
nic ti ale nebrani dat tam zas tu 4GB a skusat to a tu 2GB vybrat a 4GB v stejnom slote apod.

moze ale napr. frekvencia RAM hrat rolu alebo zataz DC menica na zdroj alebo ine veci. Problem s ovladacom grafiky je skor problem napajania t.j. zdroj alebo problem samotnej grafiky, alebo problem samotneho ovladaca

Problem moze byt vo vsetkom moznom, BIOS mas na defaults? Windows su 32 ci 64bit? Ovladace mas urcite spravne?
Tak skus ine 4GB RAM, alebo si rob memtest86+ aj 24hodin apod, zvycajne je taka vec bud napajanim alebo ovladacmi a ne ram, ale ty vies co ti to robi a s jakym komponentom. Ked sa ti zda ze to zavisi od RAM, tak to moze zavisiet aj od RAM.