Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk ide skoro úplne ticho

Dobrý deň,

nedávno som mal skrat v elek. sieti doma od toho času mi ide zvuk z reproduktorov takmer úplne ticho. Ak ho aj v nastaveniach dám na úplné maximum ledva niečo počuť.
Je možné, že mi tento skrat poškodil integrovanú zvukovú kartu takýmto spôsobom, alebo je problém inde, či si mám zakúpiť novú zvukovú kartu? Za radu vopred ďakujem.

Skrat - nejakým nedopatrením zhorel/zoskratoval plynový kotol na vykurovanie domácnosti čo malo za následok prepálenie nuláka ktorý sa následne spojil s fázou. Teda boli naraz tri drôty vo fáze. Áno pc bol v tom čase zapojený v sieti, ale nebol zapnutý. Reproduktorová zostava však zapnutá bola. Subwoofer so zosilovačom je totálne v prdeli ostali mi len dva predné reproduktory. PC ide ako má až na ten zvuk. Nerozumiem pojmu chkdsk.

Nie. To je kontrola suboroveho systemu na disku, ktory by bol rozdrbany keby to PC bolo pri vypadku zapnute.

Ty mas najskor problem v HW, konkretne v kabli alebo tych reproduktoroch alebo v zvukovke.
Alebo mas niekde vo WIndows este niekde stiahnutu hlasitost, tych mixerov je tam viac - pravy klik na ikonku vpravo dole, adalsi je lavy klik na ikonku vpravo dole a dalsi je v ovvl.panely-zvuky-repro-nastavenie- na jeednej karte je mixer, sleduj wave polozku.

No skúsil som ďalšiu repro zostavu od brata cca rok starú jemu ide všetko ok mne nie ... teda už mi ostáva len tá zvuková karta. Ak kúpim novú zvukovú kartu tú integrovanú musím v BIOS-e vypnúť, alebo vedia ísť s nainštalovanými ovládačmi v pohode obe spolu ? Len či sa to nebude nejako rušiť, alebo blbnúť. Ďakujem Vám za ochotu a rady idem kúpiť novú zvukovú kartu.