Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapojení SSD Bios nevidí HDD

Dobrý den

Už hledám na googlu hodiny a nějak sem nepřišel na řešení...
Po zapojení nového SSD do portu M.2 mi bios čte automaticky zněj
a muj starý HDD se systémem vůbec nevidí chtěl sem si udělat kopii
a následně starou plotnu odpojit. Pomůžete mi prosím někdo?

Deska MSI Z170A M3
Samsung SSD 960PRO 512gb
a staré HDD je taky Samsung 512gb ale opravdu nevím který.
Bios aktualizovanej

A co mas teda v tom biose v sekcii boot order? Uz si tam zmackol enter na prvej polozke?
V sekcii sata v BIOSe mas co vsetko a u jakych slotov? Ked odpojis ten SSD tak sa ten povodny HDD objavi v BIOSe u jakeho slotu? Uz si to skusal? Je mozne ze sa neobjavi ani potom nikde, lebo si vytiahol kabel a zabudol ho znova zastrcit.

Pisal si ze v SATA sekcii neni nic. Chod do biosu do sekcie SATA (kdesi v Advanced apod, ne v boot menu), tam zvyknu byt vylistovane vsetky SATA porty aj ich nastavenia a aj co v ktorom zdetekoval. Tak ked neni ten SSD v sata sekcii tak je to NVMe disk a konieckoncov to pise aj jeho vyrobca na svojom webe. Co sice nevadi ale potom si mas skontrolovat aj NVMe nastavenia a aj SATA controller nastavenia ptz od kabylake intel umoznuje NVMe SSD cache pre HDD.

V jakem SATA portu mas HDD? Prepoj HDD do jineho SATA portu idealne ne vedle sebe. Napriklad deska ma sest SATA portu (0-5), mam zapojeno v 5, prepojim do 0. Nekdy po zapojeni M.2 prestanou nektere SATA fungovat, melo by to byt popsane v manualu, tudiz nastuduj, jestli to mas uvedeno.