Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký pracovní/studijní notebook?

Ahoj,

Chci si vybrat notebook především na studium a práci (nikoliv na hry). Notebook by se měl pohybovat do 20 000 Kč. Jelikož hodlám dále studovat IT (programování). Takže chci, aby počítač byl schopný v:
- Dokázal vytvořit rychlý server (třeba rychlý apache server apod. - abych nemusel čekat na těžší výpočty)
- Dokázal pracovat s obrazy a videi. Sice to není a nebude můj obor, ale je dobré to umět - úprava videí a obrazů (photoshop, gimp, paintnet, corel draw, sony vegas)
- Jelikož takto i pracuji, hodí se mi více monitorů. Nesmí mít problém utáhnout svůj display + 2 další 2 monitory (klasické 17").
- Samozřejmě nesmí chybět USB3 (minimálně dohromady 3 usb, ale 2 mohou být usb2), HDMI, VGA, jack (sluchátka + mikrofon, ne jen jeden), DVDrom, wifi, bluetooth
- Vyjímatelnou baterii + dlouhé nabití baterie (pokud možno tak 5 hodin v kuse)
- Notebook musí byt nový
- tichá klávesnice (asi si hodně lidí myslí, že je to blbost, ale nechci rušit spolužáky)

Dále bych byl rád, kdyby to byl Asus, s ním mám dobré zkušenosti. Ale to samozřejmě není podmínkou.

PS: Doporučíte Windows 10, anebo bych se měl začít učit na linuxu?

Má někdo nějaký návrh?
Děkuji předem za návrhy.

Tenhle dobry neni, pokud na tom chces pracovat (vem normalni procesor, ne U verzi).

Dokázal vytvořit rychlý server

Tohle myslis jak? Snad si nastavis Apache (cokoliv jinyho) dle svych potreb a pak pouzivas ne? Nebo to v jednom kuse odinstalovavas a pak zase nainstalovavas? Navic service apache start / stop trva asi 1 vterinu.

dlouhé nabití baterie (pokud možno tak 5 hodin v kuse)

Tohle nejde. Bud budes mit vykonnej notebook, kterej bude normalne prenosnej - s vydrzi cca 2-3 hodiny prace, nebo koupis nejaky ultrabook s vydrzi 5 a vice hodin, ale prace to nebude moc efektivni (ptz bude pomalej).

Doporučíte Windows 10, anebo bych se měl začít učit na linuxu?

Za me osobne bych doporucil Linux, firmy uprednostnuji CV lidi, ktere maji nejake zkusenosti s Linuxem (pokud teda planujes delat neco v IT). Ale pouzivej si co chces, ostatne chces notebook na studium a praci, tak bys asi mel vedet v jakem OS pracujes (tj co ti vyhovuje nejvic)...

Mno, ono je to bída s nouzí, když nechcete repas. S trochou sebezapření low end Dellu.

PS: Doporučíte Windows 10, anebo bych se měl začít učit na linuxu?

Tak to doopravdy netuším, to snad záleží na znalostech základů administrace os (jedno jakého). Prozradím ovšem tajemství, linuxové distribuce včetně jeho zavaděče lze nainstalovat na USB flash disk (třeba), SCSI disk jako SCSI disk.

To není žádné tajemství, ale i když spousta lidí Linux vychvaluje, tak když pracuješ 10 let ve windows, tak přejít z ničeho nic na Linux je utrpení.

Nechci tím říct, že je Linux špatný. Ale rozdíl je tam velký. A min několik hodin strávíš jenom tím, než zjistíš, jak se některé věci dělají.