Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovoľné vypínanie a zapínanie.

Dobrý deň, mám taký problém s pc že sa samovoľne vypína a zapína. Prvý krát sa vypne napr po 5 hodinách a začne sa sám zapínať a hneď sa aj vypne a po 2 sekundách sa znovu zapína. Je to úplne nový pc. Bolo mi povedané že to môže byť doska tak je vymenená za úplne nový kus. Problém sa nevyriešil tak som vymenil zdroj za úplne nový. Pc išiel bez problémov neprehrieva sa ani nič podobné. Išiel asi 3 týždne bez problémov no znovu sa vypol a začal zapínať vypínať. Aj OS win 10 bol kompletne preinštalovaný. Máte nejaké rady čo to môže byť? Ďakujem

Tu je celá zostava:
CPU: Intel® Core™ i7-3770 Štvorjadrový Processor 8M Cache, up to 3.90 GHz TurboBoost
RAM: 8GB
Základná doska: Gigabyte GA-P75-D3 (japonské kondenzátory)
HDD: 1TB 7200RPM
VGA: Nvidia GTX 1050Ti 4GB
ZDROJ: 500W PFC

Napr. teraz ho nemôžem ani zapnúť.. zapína sa možno 10 sec a hneď sa vypne a znovu zapína. Ako mam urobiť tie testy?

Ja som to dal jednému chalanovi že čo to môže byť on povedal že vymeni zdroj.. (bol som pracovne preč 1 týždeň) prišiel som domov pc išiel ale ako som už písal po troch týždňoch to znovu začal robiť. Vytiahol som grafiku ako si písal no bez zmeny. Myslíš že to bude znovu zdroj? aj keď je úplne nový? Prehodil som aj ram.

Zdroj zapneš propojením zeleného a jakéhokoliv černého drátu. Taky musíš zdroj zatížit -ventilátorem, autožárovkou apod. Podle mě to ale není moc efektivní řešení kvůli nízké spotřebě a stejného /nekolísavého/ odběru a myslím, že pro tebe bude jednodušší si půjčit jiný zdroj než to měřit.

Bez ohmatání težko říct. Je potřeba přeměřit zdroj a napětí v PC, zkontrolovat teploty na MB a podobně. Může to dělat i škodlivý software a nebo špatné napětí v zásuvkách. Přepětí či napěťové nárazy. Může to být prakticky cokoli.