Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetom "DNS server not available"

Zdravím potreboval by som pomôct uz druhy deň mi nejde internet ani wifi ... píše mi, že pripojenie je obmedzené W3E6 (screenshot) ... neviem čo s tým robiť skúšal som podľa nejakých návodov nastaviť manuálne server 8.8.8.8 a podobne ale nič nepomohlo taktiež som skúšal cez "cmd" ipconfig/release /renew alebo /flushdns a taktiež nepomohlo .. neviem čo s tým môže byť napísal som aj providerovi ale dokiaľ mi odpíšu ... myslím, že to potrvá nejaký čas.. ak by niekto vedel poradiť dopredu ďakujem

Ostatní zařízeni připojené na ten samy RUTER mají problém s připojenim ?
- Jestli ne, resetujte vase nastveni vrstvy TCP/IP :

netsh winsock reset all

RESTART PC :!:

- A následovně (v případě ze jste připojen přes LAN) nastavení dynamické DNS:

netsh interface ip set dns "Local Area Connection" dhcp

- V případě WIFI (počítám že jste na rozmezí adres IPV4) :

netsh interface ipv4 set dnsservers "Wi-Fi" dhcp

RESTART PC :!:

Pro nastaveni DNS jako Google :
- Vyčistit (nebo nastaveni nul hodnoty) DNS (pomoci WMIC) :

wmic nicconfig where (IPEnabled=TRUE) call SetDNSServerSearchOrder ()

- Až pak teprve nastavit přiděleni DNS GOOLE 8.8.8.8 :

wmic nicconfig where (IPEnabled=TRUE) call SetDNSServerSearchOrder ("8.8.8.8")

Stačí jen primární na 8.8.8.8, jetli chcete i sekundární, připište jen: ("8.8.8.8", "8.8.4.4")
RESTART PC :!:

Ano, CMD/PowerShell

ano maju rovnaky problem

V tom případě prvně resetovat ruter (vychozi nstaveni), kde problém bude pocházet z něho, z jeho nastaveni než exkluzivně z vašeho PC,
- Jak je ten ruter stary ? U hodně problému co jsem potkal pocházelo z jeho 'napajeni', kde byl vinikem mimo samotny ruter jeho DC napajeci adapter.

Jelikoz pracujete s nastavenim 'sytému' musi byt konsole spustena jako spravce.
Co ten ruter ? Na ten jste se měl podívat jako první.

A po verifikaci RUTERU se teprve mužeme podivat na vaše nastavení TCP/IP tak jako nastavení vašeho sitového adaptéru.
- Výpis hodnot nastavení vašeho sitového adapteru :
(obsah označit, okopirovat s CTRL + C)

Get-NetAdapterAdvancedProperty | ft DisplayName, DisplayValue, ValidDisplayValues

[img=/file/view/29087-nastaveni-sitove-karty2-png]http://pc.poradna.net/file/view/29087-nastaveni-si tove-karty2-png[/img]
(příkaz spustit z PowerShell, né CMD :!:)

to si přečti ve svém manuálu, co z toho má svítit a co blikat. nebo zavolej operátorovi, když se ti to nechce číst.

když má ten tajný router více lan konektorů (dnes se už pouhé modemy neprodávají), má svítit kontrolka tvého lan výstupu. taky ti příkaz "ipconfig -all" nemůže vypisovat adresu 169.254.x.x, musíš vidět i adresu routeru.

co antivir - nějaká obzvlášť vymazlená verze?