Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlyhava pripojenie na mikrotik z internetu

Za modemom UPC je maly mikrotik. Dalo sa nanho dostat z internetu cez winbox pomocou adresy xxxxxxxxxx.sn.mynetname.net. Vcera sa bolo treba pripojit, a winbox sa nevie pripojit. Tak neviem ci je problem v upc, ako davali tie IPV6, ci tam nieco nazmrsili . . . . zakazali porty . . .

UPC v poslednej dobe stale nieco riesi, prednedavnom som menil (pre istotu) branu u klienta, pretoze blbol net UPC a vyhovarali sa na vadnu branu klienta. Samozrejmosotu boli vypadky, latencie az 4 miestne a pod.
Po vymene ziadna zmena, takze asi 5 telefonatov, same my nic, u nas vsetkov poriadku, poslali technika, ten nic nezistil (net vtedy fungoval zrovna korektne), takze dalsie telefonaty a po tom co som uz na nich nakrical, ze od zaciatku tvrdim a vidim, ze problemy su na druhom hope, cize na ich routri mi povedali, ze preveria a ozvu sa...a odvtedy ide net ako vino zase;o).
Aj ked uz sa neozvali, takze chybu neuznali;o).
Btw preco sa nepripajas na MT cez verejnu IP normalne?

Nasiel som nejaku staru zalohu . . . ale . . . nastavene je to podla tohto
6.2. Administrace z internetu ze všech adres pomocí internetového prohlížeče
Chain: input
Protocol: 6(tcp)
Dst.Port: 8291
Action: accept
, takto to funguje, ale ked pridam Src. MAc Adres, tak sa nepripoji. Ked zadam "!" (okrem uvedenej src mac adres) tak sa zase pripoji . . .