Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna základní desky

Zdravím, potřeboval bych poradit, ve dvou PC nám odešli základní desky, tak jsem si na Aukru našel náhradní desky, ale potřebuji se ujistit ještě po třetí, že tam moje CPU budou fungovat. Vím, že nestačí mrknout na podporu na stránkách výrobce, kecají.

Tak tedy, v jednom je můj starý AMD Phoenom 9500 jedno z prvních 4jader a deska zde http://aukro.cz/asus-m2n68-la-nforce-630a-sc-am2-z aruka-i6851213881.html

Ve druhém je nejvýkonnější Pentium, dvoujádrové, ale chci tam spíše mrsknout Core 2 Duo jedno z těch nejvýkonnějších (Nikoli řada Extreme) a deska zde http://aukro.cz/zakladni-deska-msi-msi-g31m3-ms-75 28-ver-1-0-i6853472489.html

Může někdo poradit, jestli jsem zvolil vhodné desky pro zmíněné CPU a pokud ne, doporučil nějakou z Aukra, která by fungovala? Paměti a další věci neřešte, toho mám hromady a vždy se něco najde. Jen nemám volné DDR3 paměti, jen dvojky, kdyby někdo radil desku k Intelu :-) tenhle Phoenom ještě trojky neumí, chybí řadič, říká strejda Google

Kecají, koupil jsem jednou desku pro AM3+ přesněji FX-6350 přímo tenhle procesor byl jmenovitě na seznamu podporovaných, ale se 2ma exempláři té samé desky to nefungovalo. Musel jsem sáhnout po dražší, s novějším Chipsetem. To se u desky kasali že i FX-8XXX bere -_-