Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava

Zdravím dobří lidé, poskládal jsem si tuto sestavu - https://www.czc.cz/8qstrkb3a2g5ab11u1catmsfuc/sezn am.

CPU - AMD Ryzen 5 1500X - Nevím co dodat, podobný SC výkon jako 1600X (která je o 2500 dražší), akorát to má "jen" 4/8 jader což mně rozhodně dostačuje.

MB - MSI B350 GAMING PRO CARBON - Drahá B350 je podle mě lepší než levná X370. Chci aby to byla moje jediná AM4 co koupím, ale 3500 je limit.

GPU - MSI GTX 1050 (Ti) - Pořád se rozhoduji jestli vzít 1050 nebo 1050 Ti, asi od MSI.

RAM - G.SKill TridentZ RGB 16GB (2x8GB) DDR4 2400/3000 MHz - Vzal bych klidně jakoukoliv jinou, ale ani Corsair, ani Kingstone nemají tuto desku ve svých RAM support listech, 2400 MHz na support listu od G. Skillu je, ale 3000 MHz tam není, jaká je pravděpodobnost, že to pojede stabilně? Kdyby jste našli nějakou levnější 3000/3200 MHz co tam pojede stabilně tak ji beru i když nebude pěkně svítit.

SSD - doma mám Transcend 370S 256 GB, takže jiné nechci.

HDD - Seagate BarraCuda - 1TB, přemýšlel jsem mezi 1/2/3 TB. Nakonec beru asi 1 TB

Case - Fractal Design Define C, okno, černá - přemýšlel jsem o Focus G, ale kdybych někdy chtěl vodu tak beru ten Define, navíc se mi víc líbí.

Zdroj - Corsair RM550x - kvalitka, co dodat.

Určení: hlavně surfování a office, občas coding, virtualizace serveru a pár klientů, a zřídka hry jako LOL, CSGO.

Kupuju drahý zdroj, case a MB, počítám s tím že to vydrží aspoň 8 let. První co budu upgradovat (třeba za rok) je asi GPU a SSD, pak (třeba za 2 roky) CPU a RAM. Časem dokoupim i HDD až dojde místo.

Limit - původně 20 000 ale jaksi jsem se tam nevlezl. Tato sestava stojí 23 808 Kč na CZC a 22 547 Kč na kombinaci Mironetu, Suntechu a TS Bohemie.

Vylepšili byste něco? Jak s těma ramkama, když koupím 3000/3200 MHz rozjede se to vůbec, abych je mohl kdyztak podtaktovat?

AMD Ryzen 5 1500X - Nevím co dodat, podobný SC výkon jako 1600X (která je o 2500 dražší)

Jenže AMD Ryzen 5 1600 je dražší o 700 a vyplatí se určitě víc, navíc ho do toho X dotaktuješ,prkno bych volil raději X na tom B máš tak max lepší zvukovku nic víc (to k tomu dražší B je lepší než levnější X). G. Skill je sice ověřený že pošlapou jak maj,jenže sou drahý jak prase a teda nic moc když šetříš,si projeď fora už je vícero RAM co ti pojedou jak maj a nemusíš vyhazovat prachy oknem.