Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snížení výkonu GPU v PCIe slotu x1

Ahoj, věděl by někdo, o kolik se prakticky sníží výkon graf. karty, když nebude ve slotu x16, který mi přestal fungovat, ale ve slotu x1? A jestli se tedy má vůbec cenu pouštět do pilování plastu u koncovky toho x1 slotu, aby tudy GPU prolezla, jestli nebude výkonově lepší integrovaná na MB a s tímhle by bylo akorát zbytečný sr*í. Děkuji.

A nemáš na zakladní desce slot 'PCIe 2' ? (ten je stejně rychlí jako 'PCIe 1', dle desky, nekteré maji 3.0 + 2.0, nekteré 2x2.0, 2x16, 1x16 + 1x8 atd, ale PRO GPU a 'FPS' je to jedno)
- Do PCIexpress x1 -> GPU (určena pro slot PCIexpress x16) určite nestrčíš :-)
(Nějaké adaptéry typu : " PCI 32bit do -> PCI Express" pomoci tzv Cable Riser/adaptér bych nějak nedoporučoval, navic rychlosti (Bandwidth) je zcela jinde u 'PCIe 1' >> '16XLane' = 16x 250MB/s, kde PCIe 3.0 dosahne teoreticky az 8GT/s, PCIe '1xLane' nejakych 2.5GT/s, 1x 250MB/s)

Jedná se o tuto grafiku Radeon HD7770: http://www.gigabyte.us/Graphics-Card/GV-R777OC-1GD -rev-20#ov
A tuto základní desku H81M-HD3: http://www.gigabyte.us/Motherboard/GA-H81M-HD3-rev -10#ov

Takže je tam jen jeden rychlý PCIe slot a jeden pomalý x1. Ten rychlý, v kterém tři a půl roku grafika bez problémů běžela pod Win 7 a Win 10, zřejmě odešel, protože v jiném PC se grafika nadetekuje okamžitě a bez problému, takže tou to není. Resetoval jsem BIOS, přehrál jsem BIOS, udělal jsem čistou novou instalaci Win10, bez úspěchu. Proto si myslím, že odešel ten slot. Ale bohužel nemám jinou grafiku, kterou bych do slotu x16 dal a domněnku si potvrdil.

Místo pilování do plastu bych mohl objednat ten raiser, ale nechce se mi vyhazovat 200,- a pak taky nevím, jak bych grafiku s raise upevnil do case. Přijde mi "elegantnější" upilovat kousek plastu a prdnout ji do x1, kde je šance, že fungovat bude.

Za teoretický propustnosti díky, ale mě jde o praktickou stránku věci, jestli, když to bude v x1 fungovat, jestli to bude alespoň trochu lepší ve hře typu CSGO, než s integrovanou, která hru spustí a dá se hrát jen na Low.

Uz som pisal ze grafika ma furt stejny vykon.
Kolko tam nejaka hra prenasa dat zavisi od nastaveni hry a kvality textur a od velkosti ram grafiky a od pomeru tych veci co pisem. Keby boli neustale vsetky textury vo VRAM, tak to dokonca moze byt stejne jak x16. Ale CSGO som na x1 fakt neskusal.

Jaky mas teda problem bez grafiky PC ide a s vlozenou grafikou sa deje co? Trebars mas naprd zdroj. Apod.

Taky se přiklámím k tomu (jako MM), že by jsi měl vyzkoušet jiný zdroj. Ono grafiky jsou celkem žravé a už jsem se se zdánlivě špatnou grafikou, kdy to nakonec bylo zdrojem několikrát setkal.
Jaký zdroj máš v sestavě?