Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Poradna si zaslouží zmenu

Zdravím, neviem či to tak prijde len mne, ale zdá sa mi že design webstránky poradny je zastaralý, máme ho tu už od roku 2008/2009 a myslím že by poradne slušil nový kabát.

Napadlo ma niekolko zmien, ale aj pár skôr funkčných, nie len designových.

Už dlouho moderné weby majú zlúčenú hlavičku s menu zároveň by pak menu mohlo mať vätšie tlačidlá. A mohlo by sa pri scrollovaní aj ukotviť na vrh stránky.
Celkovo mi graficky prijde hlavná časť stránky "tabulka s dotazmi" prijde designovo zastaralá. Pravý stĺpec by sa tiež mohol predesignovať.
Docela firefox už začína otravovať s hláškou "Toto pripojenie nie je zabezpečené. Zadané prihlasovacie údaje môžu byť skompromitované" jako taky si myslím že by sa patrilo HTTPS.
ďalej keď si už otvorím nejaký dotaz a je tam plno príspevkou, len tým posunutím podriadených inému je nekdy neprehladné, čo spraviť nejaké čiary alebo nejak graficky je lepšie "zviazať" ktorý koment patrí ku ktorému komentu?

ďalšia vec je responzivita, a na mobiloch mi prijde stránka fakt na hovno, nedá sa ani poriadne ovládať natož jak drobné sú jednotlivé prvky na stránke.
Myslím že stránka ktorá radí ohľadom počítačov (aj programovania a grafiky) by mohla vyzerať na úrovni.

A tiež mi prijde design už dosť stereotypný keďže je tomu už vyše 8 rokov/let čo má poradna tento design. Myslím že vätšina vecí sa dá veľmi jednoducho
vylepšiť.
Zamykam, vysvetlenie naspodu (fleg)

však nehovorím že to musí vyzerať jak... stačí nejaké malé úpravy, myslím že zväčšenie tlačidiel menu, ukotvenie menu, a pod. nijak rýchlosť načitávania neovlivnia, alebo úplne zanedbatelne. a prihlasovanie zabezpečiť (HTTPS) nie je problém.

Osobně mám raději jednoduché stránky. Jediné co bych změnil by bylo zobrazení datumu a času zadání dotazu ve slouci "Autor", podobně jako se zobrazuje datum čas a přezdívka ve slouci "Poslední".
Pomohlo by to s orientací v případech, kdy někdo, kdo se nudí reaktivuje historické dotazy.

Co je to: "na úrovni"? Slovo "design" považuji za sprosté, protože z hub frikulínů vždy znamená neergonometrické a nefunkční, zato blikající, řádně náročné na renderovací jádro prohlížeče a na samotný výpočetní výkon, ale hlavně zmatečné a vůbec zchromajzlivované.

Docela firefox už začína otravovať s hláškou "Toto pripojenie nie je zabezpečené.

Nepouzivej Firefox, je to jednoduche.

---

Souhlasim s tim, ze na mobilu a tabletu je poradna vopruz, zase na druhou stranu na pocitaci je to OK a neni duvod nic menit.

Pred casem se mluvilo o tom, ze se tu udela design z debaty.net az se tam poradne vyzkousi. Jestli to jednou udelaj, tak tady skoncim, protoze na debaty.net se nedokazu orientovat, takze ja bych radeji at se nemeni nic.

Napriklad se podivej na rezponzivni web cnews.cz, dopadlo to tragicky, web nedokaze rozpoznat jine prohlizece nez Firefox a Chrome a vsem ostatnim vnucuje tabletovou verzi, ktera je mozna dobra na mobilu, ale jinak nepouzitelna. Ja treba musel kvuili tomu omezit navstevy toho webu, koukam tam obcas v praci, kde mame Chrome. Nekolikrat jsem jim psal, at s tim neco delaji, prislibili a nic.

Takze za me, ano na mobilu se sem moc chodit neda, ale radeji to nemenit nez to podelat jako na jinych webech. Napriklad mobilenet.cz byl krasnej cistej web a ted se tam podivej na tu dotykovou patlanici, co s tim provedli za silenost.

Firefox ESR - 45 a nasleduje 52.

Ja mam furt instalnutou 45 a tam vse funguje, ale aktualni je 52, pravdepodobne uz ne, ja uz pouzivam Pale Moon, ktery nic nepise. Vivaldi, na ktery postupne prechazim, take nijak neotravuje. (Jasny novy verze nejsou pro XP, nezapomen zaplatovat. ]:))

Ja te nechapu, o co ti vlastne jde?

Nevyhovuje ti soucasny design na PC? Tak tomu nerozumim, ja bych nemenil nic.

Nevyhovuje ti soucasny design na mobilu nebo tabletu? Ano, je to blbe, ale na tak komplexni zmenu pravdepodobne budou chybet finance. Budes to sponzorovat? :-)

tu nejde o to či design vyhovuje (samozrejme vyhovovať by mal aj nový), len keď to tu vyzerá už takmer 10 rokov stejne, tak to vyzerá ako keby web bol akoby vývojárom zabudnutý, a taktiež istým spôsobom to človek už vníma dosť ...hmm... (nenapadne ma prídavné meno ktoré by to vystihlo) ale nejaké v nejakých malých zmenách nevidím problém, a napríklad ukotvenie a zvätšenie menu by bolo niečo, čo by zjednodušli, ostatne za hlavičkou na vrchu stránky je zbytočne volný plac, celé by sa to posunulo a hneď by sa ti aj na obrazovku zmestilo "viac" hlavného obsahu (dotazy), a v pravom sľpci mi prijde že sú jednotlivé časti "zliate" nieže by boli neprehladné, ale možno pri zmene farieb by mohli byť aj prehladnejšie, všade je biela na modrom, biela na tmavom, biela na oranzovom, čierna na bielom, a modrá na svetlom. Nemyslím vyložene prudké zmeny, napadli ma iba napríklad také viac funkcionálne designové zmeny, napríklad aj kategórie spraviť vo forme "označovanie blokov tlačidiel menu" skorej ma napadlo na spodku čož mi ale neprišlo ok, ale keď by sa posunulo hlavné menu, tak hore by to sedelo celkom ok.... tiež pokladám zbytočné že input (prihlasovacie polia) sú tak dlhé, nikto nemá 40 znakový nick, mohlo by sa skrátiť a dať tie 2 polia vedla seba nie pod seba. Vyhlávanie by mohlo byť slide pri focusu a napríklad obmena ">>" za ikonku lupy. a pri príspevkoch jak som psal buď čiary, alebo farbou či nejak viac viditelne graficky zvýrazniť ktorý koment je reakciou na ktorý koment, teraz je to len posunuté ale pri 20 príspevkoch kde je to ako nekolik reakcí na koment a následne dalšia reakcia na predchádzajúci už nie vždy presne "vidíš" že k čomu to patrí. Ďalej napríklad by sa pravý stĺpec nemusel scrollovať spolu s hlavnou časťou "príspevkami/dotazmi".

alebo ešte aj by sa do rohu mohli dať 2 krúžky, zaoblené obdĺžniky alebo niečo podobné, jeden by bol vyplnený tmavou farbou, druhý svetlou a vedel by si si sám meniť farbu pozadia medzi svetlou a tmavou (v noci svetlá napríklad nieje príliš príjemná). A podobné zmeny, ale priamo "jadro" alebo základ by bol teda hodne podobný.

Poradna je naprosto funkční, včetně designu. Je to dělané pro pomoc lidem a ne jako estráda pro puboše.

Hlavička s menu, velká tlačítka a tři řádky na stránce, kterou pak musíš rolovat? To je tvoje představa o "moderním" webu? Firefox mi tady žádné hlášky neháže. Viděl jsem už dost stránek, které se "modernizovaly", ale nikdy to nedopadlo lépe. Spíše naopak.

Hlavička s menu, velká tlačítka a tři řádky na stránce, kterou pak musíš rolovat?

Práve naopak, roloval by si menej. Kdyby menu bylo v stejnom "riadku" ako hlavička, tak by si skroloval menej. Viď kolik je za hlavičkou bielej "prázdnoty"... ktorú teraz musíš skrolovať, to ti nevadí?

kurwa, ja už fakt neviem či ste debili alebo retardi alebo čo,...

pochopte rozdiel medzi "zmeniť" a "sprasiť", potom reagujte... kde som psal že chcem aby design na poradne bol sprasený? ja psal aby bol zmenený, to je rozdiel chápeš??!!!!!!

čo je na tom sprasenie? a vätšie neznamená že to musí hneď mať veľkosť 200x100px nebo jak dlaždice vo win8. A zlúčená nemusí byť vyslovene tak ako majú tie ostatné weby, akurát je tam zbytočne veľa prázdnoty za hlavičkou. A nikde som nepovedal že to vyslovene musí byť tak a úplne všetky zmeny musia byť presne tak, dal som len nekolik návrhov, tak jeden odmietnite a hotovo, a ostatok že by ste nejak neco povedali normálne, ne, iba negatívne hladať. A hladáte samé "negatíva" ale žiadne "pozitíva" a nemusí sa vyložene implementovať každá zmena, stačí nekteré. A zas istým spôsobom to zlúčenie menu s hlavičkou nepokladám za "katastrofu", najme problém je práve že hlavička neobsahuje nič relevantné, je to len grafický prvok s nadpisom (názvom) stránky, resp. vystihuje o čom je stránka ale nieje to priamy obsah stránky, a pokial zaberá 1/4 obrazovky to taky nieje bohvie čo. Ostatne záleží aj to zlúčenie akým spôsobom sa zlúči, nemusí to byť vyslovene "hnusne" jak u tých 5 weboch, ktoré najdete kde je to najhoršie. Skuste hladať weby kde je to spravené "pekným" spôsobom, a potom porovnávaj či by to mohlo bejt dobré tak... Stačila by medzera tak 50px za logom a pak menu, alebo niečo podobné, nemusý to byť vyslovene ako úplne zlúčené spôsobom ako keby hlavička bola prvé tlačidlo v menu.

vnucovaná? vážne si to povedal? mám to napsať ako? "Ak chcete mohlo by to byť takto..." ti už pomali prijde že vnucujem? alebo už čo mám napsať? nikde nehovorím že to tam musí jednoznačne byť a presne tak. Iba navrhujem zmenu. To je vše.

skôr nemôžem uveriť že odsudzujú neco, co ešte ani nevideli, nebo ani nad čím neuvažovali.

Jinak ma napadlo že prípadne by bolo možné mať hlavičku tak ako je teraz, akurát do hlavičky pridať vyhladávacie pole a prihlasovacie polia. A menu by zostal pod ním. (a pro všechny - JE TO IBA NÁVRH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!), nemusí to vyložene byť presne tak.

ale rozdiel je napsať "nechcem žiadnu zmenu" a rozdiel keď píše že "ty chceš snaď stránku sprasiť". Proč kritizujú neco o čem nemajú vôbec žiadnu predstavu, môžu odmietať zmeny, ale nemusia priamo o zmenách hovoriť aká je to sračka a posudzovať tie zmeny keď nemajú o zmených ani predstavu, a prirovnávajú to úplne ku iným webstránkam.

rád bych navrhol, ale myslím že to bez "svojho notebooku" nejde.

A proč každý tu pod pojmom "zmeniť vzhľad" "modernejšie" si všetci predstavia "sprasiť" "blikátka" "sračky" "chaotický web" "neprehladnosť".... povedal som že tam chcem pridať blikajúcu pičovinu? napsal som že tam chcem aby to bolo dúhové (500 farieb) či čo? ne,... tak nevím co tu vy píšete za sračky. Kto povedal že to chcem "antizjednodušiť" teda "zložiť" (blbý pojem na toto) alebo že to chcem zneprehladniť? kde som to psal?!!!!

Tiež si myslím, že v jednoduchosti je krása :)) - a pokiaľ úpravy, tak jedine jednu inováciu: navigačné odkazy na spodku stránky "Späť do poradne", "Odpovedať na otázku" dať aj na vrch (aby sa nemuselo zakaždým rolovať celým tým kvantom odpovedí dole. To by uľahčilo aj prechod do hlavnej stránky Poradne.
Ostatné nech zostane tak, ako doteraz.

ty prirovnávaš kladivo ku webstránke? si normálny? webstránka obsahuje xyz prvkov/elementov a grafika je jedna zo základných častí z ktorej sa wbstránka skladá.... kladivo je len kus kovoveho kvadra pripevneného ku klacku, čo s designom nemá nič spoločné... jak to môžeš porovnávať? chlape, premýšlaš vôbec než niečo napíšeš? miešaš jablká s hruškami.

A proč ne?! Bez kladiv nejsou počítače, ale to nepochopíš. Co se stalo základem evropského technického designu je základní myšlenka je: "Co je účelné je i krásné!" A kladivo je estetické a účelné. Ale dnešní "kreativci" by zprasili i design kladiva.

A proč ne?!

si robíš srandu? napsal som jasne proč ne, ty musíš byť riadne vymastenej... a áno bez kladiv nejsou počítače, ale bez kladiva by nebolo ani auto, tak proč nejazdíme na trabantoch, proč furt (tu ma nechytaj za slovíčka) vylepšujú autá? a kladivo vylepšily? to je to isté... proč niekto navrhol zmenu že budeme mať sporák plynový či elektrický, a nie na oheň, jaj počkať však zakúriť jde aj dvomi šutrami, proč tak nekúriš ty? proč bývaš v dome a nie v jaskyni? proč používaš mobil a nie poštové holuby? i to boli zmeny ktoré človek uskutočnil (v minulosti), tak? a ešte jednou,... design je to čo webstránku robí webstránkou, je to základný "základ" webstránky, a akým základom je design pri kladive? no, fakt už neviem na tvoju "vymastenosť" a tvoje "vymastené príspevky" reagovať, a to nie z dôvodu že by som nemal argumenty, ale ty až tak pitome to "prekecávaš ku svojmu" ale tak... a v dobe vývoja ver že sa aj design kladiva menil, dakedy bol viazaný "tenšími lanami", a byl to len kus šutru poriadne ani nevypracovaného pripevneného ku klacku ktorý šmirgel nevidel. Ale ostatne kladivo je primitívna vec, nekomplexná, a proto design sa tam nerieši, a predsa kladiva už majú ak také kus "designovejšie" rúčky, a pod. Ale nemôžeš porovnávať nekomplexnú primitívnu vec s účelom "zabíjanie klincov" s webstránkou, čo je komplexná "virtuálna" vec, ktora je založena na základe designu, a sprostredkuváva informácie uživatelovi skrz grafické rozhranie. respektívne ktorý má istým spôsobom byť uživatelovi prívetiví, a ktorý má aj "dekoratívnu" funkciu, ktorá reprezentuje určitú osobu, firmu, alebo iným spôsobom spája ludí a umožnuje komunikovať skrz neň, a poskytuje istým spôsobom "uspokojenie pre oči" uživatelovi. To fakt miešaš čo sa miešať nedá,... a sám isté designové zmeny príjmaš, a tiež vyložene nie sú nutné, tak proč nepoužívaš MS DOS napr.? Alebo viete čo, tak mením návrh, odstrante kompletne všechen design na stránke, nechajte absolutne čistý plaintext čierne na bielom, a používaj. CSS je predsa sprasačenie webstránky? ehmhhh. Tu ani pojem "už mi dochádzajú argumenty" nepasuje, lebo toto je vyložene tvoje tvrdohlavé odmietanie zmien, a to spôsobom že neustále sa vraciaš k mojim pôvodným príspevkom na ktorých odpovede som už reagoval takže bych stejne zrejme musel opakovať už pokecané, nieje to nesmysel? Ale zrejme ty na to nemáš relevantnú odpoveď a len furt "a porč ne?" odpovieš na "nemôžeš pretože...." vlastne pýtaš sa na otázku ktorej odpoveď je v príspevku na ktorý reaguješ danou otázkou, je to normálne? eh, ne a ani ja nemám rád absolutne preplácané webstránky sprasené spôsobom ako niektoré stránky médií s prípadnou tapetou reklam. Ale o tom som psal že to chcem? nie? tak na čo reaguješ? fakt na "nejaké zmeny, zmeny farieb, pridaťť ukotvenie menu, kus zvätšiť či zmenšiť hento tamto, a spraviť stránku responzívnu" pokladáš za sprasenie a vyložene prudké chaotické zmeny, ktoré nemajú hlavu a pätu, a jedná sa o sprasenie?

Fakt neviem čo k tomu už povedať, zrejme aj zmena pozadia z rgb(255, 255, 255) na rgb(255, 255, 254) je pre teba niečo také čoho sa vyložene musíš obávať že to bude úplne sprasené a predesignované v tak "moderný web" že z fórumu bude e-shop skombinovaný s osobným blogom bude považované za stejnú zmenu? Ak jo tak to už zrejme v hlave nemáš v poriadku, to je ako keby si tvrdil že když do kyslej šošovice pridám nakrájané párky tak to sprasím tak že z toho vznikne moderné žrádlo zvané "hamburer". Fakt tak asi zrejme funguje tvoja logika a asi aj pár dalších tu, žiť čo najstereotynejšie to je ono, 9 rokov stejný dizajn na webstránke, týpek tu navrhne zmenu designu kde chce zmeniť vzhľad spôsobom že veľa prvkov ale iba jemne a relativne ako celok designové jadro webstránky zachovať, komplexne z toho určite teda sprasenie nevznikne, čo je na tom nahradiť 2 ">>" za vyhladávaním ikonkou lupy ta problém, že by to bolo vyslovene sprasenie? Ale vy to prirovnáte k stránkam ktoré sú úplne iná kategória. A nejakú zmenu na fóru prirovnávate k preplcaným blikajpcim stránkam ktoré s pojmom forum majú tolik spoločné čo kuchár s programátorom? ech,...

keď to čítam, tak tie moje komentáre sú stejne "blbé" jak tie na ktoré reagujem, už to ale fakt nejde (ne)rozumnejc napsať. Ak neco napíšu nepochopíte, zopakuju inak, nepochopíte, tak ešte jednou a nic, to to už... ale ak už neco napíšu sto krát aj spôsobom už tak že by snaď nekterý pomysleli " o čom ten chlap kecá, ten kecá už riadne blbosti, ten je snaď úplne mimo/ožratý?" ne, len na pytomú otázku, teda v tomto prípade pytomý príspevok je pytomá odpoveď teda v tomto prípade reakce.

ja som proste žiadal o designové zmeny ktoré by vôbec neboli komplené, ktoré by boli len nejaké drobné grafické vylepšenia, a možno málilinko preusporiadanie prvkov aby sa využilo to zbytočné prázdne miesto, ktoré navyše skrolujeme zbytočne. Ukotvenie menu je teda fakt sprasenie, a čo nie dál?

Fakt z toho deláte humbuk akoby sa jednalo že Vás nové zmeny preplackajú skrz monitor.

No,strom odpovědí .. pokud už k takovému nepřehlednu dochází,tak většinou už za situace,že tazatel se již neobjevuje a není to "radění jemu". Je to jen už volná výměna názorů a to už většinou není ani k tématu a někdy ani k publikování. Většinou jen osočování a prosazování názorů tradičních jedinců.

Design Poradny je IMHO nadčasový a vyhovuje. A co vyhovuje se měnit nemá. Jen by chtěl upravit pro mobil, tam je prakticky nepoužitelný, z comba nelze nic vybrat (aspoň na mém iPhone + Safari).

Ale co by chtělo změnit, je povýšené a arogantní chování slovutných rádců pionýrských skupin a některých adminů či moderátorů. Sláva stoupla do hlavy a pro člověka, který nemá znalosti IT a něco mu nejde, mají všichni jen sprosté nadávky a blbé kecy. Někdy to bohužel už nevydržím a když už ty nadávky jsou příliš, tak se ozvu. Omlouvám se za to.

To si úplne, ale úplne vystihol.

A co vyhovuje se měnit nemá.

Tu je akurát jeden problém, každýmu vyhovuje "neco jiné", takže jednoznačný odpoveď na toto nieje, ale už také ako s tým nočným režimom (tmavá téma) ak by bola možnosť medzi nimi prepínať tak nevidím v tom problém to implementovať, a neukotvené menu skôr nevyhovuje. A ako ostatok OK, ale už po 9 rokoch nejaká nevýrazná zmena, čo pozmeniť farby pár prvkov snaď by nebol problém, nie? Aj keď súhlasím že čo vyhovuje sa meniť nemá, to je pravda, ale aj tam je vždy istá hranica je rozdiel vyhovuje a vyhovuje viac.

Inak konečne tu reaguje niekto kto to "okomentoval rozumne". (teda krom komentárov, ktoré nijak priamo nekomentovali návrh, ale iba ak informovali že HTTPS sa už zvažuje a pod.)

Ukotvenie menu - toto by som vobec neriesil, vyhovuje to tak ako to je. Naopak, na "modernych" weboch neznasam, ked mi menu pri scrollovani zabera cast obrazovky kde mohol byt text, cielene to blokujem cez uBlock.

Zmenil by som dve veci, ktore najviac vadia pri citani cez mobil/tablet:

1. hlavne menu by som zvacsil. Ak bude nutne tak aj na dva riadky.

2. zvacsil by som tlacidla s cislami stran dole

Zásadně nesouhlasím, tento desigen je více než dobrý. Opravdu nesnáším jak se všeci za každou cenu snaží "modernizovat" weby které pak stojí opravdu za ho*no. Ukázkový příklad je třeba stránka Lide.cz, kdysi hojně navštěvovaná stránka s profily a vůbec velmi dobrá seznamka. Dnes již dosluhující web se "4mi" tlačítky. Opravdu nesnáším ty stránky které nemají ani ohraničení a člověk nepozna kde je menu a kde už stránka. Navíc posuvné menu, fuj. Když chci menu tak vím že je na vrchu stránky, nepotřebuji aby mi po celou dobu četby zabíralo kus obrazovky.

Jediné s čím souhlasím je to že čárky u struktury odpovědí by nebyli špatné, samotné odskoky jsou hůře přehledné. Tato stránka se mi natolik líbí že jsem nedávno i prosil o zdroják. Bohužel se mi nezadařilo.

Proč myslíš, že by menu mělo mít větší tlačítka? Proboha proč? Jenom to ne. A hlavně ses nějak upnul na ukotvení menu s logem poradny. To je to sice trend, ale odporný. Proč by to mělo zabírat kus stránky? Poradnu nechat jak je. Jakákoli změna by ji zmršila. Jedinou změnu udělat pro mobil.

Souhlasím s tebou, drobné obměny by to tu chtělo, ať se to místním líbí, nebo ne, tablety a telefony jsou stále rozšířenějším zobrazovačem internetu, většina webů už pochopila, že dotyková zařízení mají trochu jiné potřeby zobrazení, jen tady budou letití rádci obhajovat, že sem mají lidi chodit z počítače. Říkám si to už pár let, ale radši mlčím, protože jsem čekal přesně tu reakci, která nastala. Je to tu fajn, lidi poradí, obvykle k věci a dobře, ale všímám si, že značná část poradny už jsou, řekněme, pánové se spoustou zkušeností. Jak chceš navrhnout drobnou změnu k lepšímu, je zle, protože zaujali postavení "takhle to tu funguje 11 let, tak s tím tak dožiju".
Nádhernou ukázkou jsou Debaty, je to přes kopírák to samé s velice mírně upraveným vzhledem, po odladění počátečních nemocí k lepšímu. Hodně se tu na ně nadává, jak je to na nic, nedá se v nich orientovat, všechno špatně, jestli takhle dopadne zbytek poradny, radši odejdou. Ale proč? Vždyť to tam vypadá úplně stejně, snad jediná trochu podstatná uživatelská změna je, že tlačítko na odpověď se přesunulo z horního kraje komentáře k dolnímu, takže jim tak šíleně vadí, že musí kliknout o tři centimetry jinde. Smiř se s tím, já už to udělal. Klobouk dolů, že pracujete na změnách s tímhle osazenstvem neochotným věnovat minutu přeučení se návyků.

Až budeš váhat, jestli je to s nimi vážně až tak zlé, vzpomeň si, jak se tu přijímají operační systémy Microsoftu: Vista je zlo, XP jsou nejlepší - 7 jsou zlo, XP jsou nejlepší - 8 jsou zlo, 7 jsou nejlepší - 8(.1) jsou zlo, 7 jsou nejlepší - 10 jsou zlo, 7 jsou nejlepší. Přitom změny jsou reálně z pohledu uživatele zanedbatelné, z pohledu správce záležitost víkendu se s tím naučit.

Mlocik, nebud naivni, jde videt ze se webovy jazyk teprve ucis jsi plny napadu a ambici, kazdy to tak ze zacatku ma, ale az na par jedincu z vedeni admin, mod, je snad jen :
Tachwood
Jan Fiala
nekdy i KURT
mam tuseni ze LOS bude hodne aktivni v pozadi, tito ctyri tedy jen 1 nebo dva co web delaji treba LOS toho casu moc mit nebude.

Podivej se kolik adminu ti odpovedelo ani jeden, maji to tezce nahaku, kdyby to tu KAREL aspon nepromazaval tak by to byl jen bordel, na msto predeslych hlav a navstevniku z zive.cz to tu drzi jen nekteri radci, tedy ti lide co dostali bezvyznamnou motivacni hvezdicku aby zde svym zpusobem neka zustali na misto tech, co by to drzet meli.
Na mobilu je web poradna.net jen zmenseni desktop verze, jen nejaké dynamické roztazeni divu, stacilo by jen upravit css a pridat alespon dve rozliseni tablet + telefon coz se vejde do 20 radku.
Vic nez delame to zadarmo a nemame cas od nich neuslysis, resilo se to tu uz 100x ve finale prijde FLEG placne nejakou chytrost udela z tebe tedy uz ted jses za debila a vic nez hloupe odpovedi od se nedockas.
Vykasli se na to, zde je snaha velmi zridka ocenena, budes jen za vola a tercem promazávačů windowsu a virtualnich skladacu a ostatnich tlustochu co nikdy nic nedokazali a nedokazou, teda az na jejich mohdy az agresivni vnucovani jejich predstav a preferenci, nikdo jiny by je totiz ani nepolouchal a tady maji alespon nejako pozornost.
Bez se radci projit, nebo programuj, jestli hledas neco nového zkus teba RUBY, nebo PYHON + DJANGO, rozvijej se a nedegraduj se, zde te nikdo motivovat nebude, ale to jsi snad uz za tu dobu pochopil.

Dík, máš v tomto veľa pravdy. Mojim cielom bolo iba navrhnúť zmeny, vylepšiť, či nejak pozmeniť, všetci z toho robia ako keby som to tu chcel zprasiť. Všetci hladajú len negatíva, na pozitíva vôbec nepozerajú. Jednému vadí že by musel viac scrollovať lebo sa zmestí menej obsahu na obrazovku keď by bolo menu furt ukotvené, no zároveň nechápe že teraz musí viac skrolovať, keď chce prejsť späť na menu. Tak v čom je to... horšie? Ale už som sa zmíril s tým že všetci tu majú radi len stereotypný, negatívny a egoistický život, kde furt prcajú svoje, no iných názor ani kus neprehodnotia. Teda vyslovene logiku viacerých tu by som prirovnal k:

"toto je moj nápad/návrh, idem sem písať len a len samé pozitíva tohto nápadu"
"toto nie je moj nápad/návrh, idem sem písať len a len samé negatíva tohto nápadu"

A tiež aj samotné chovanie tu mi prijde, akoby "ja som nadriadený a ty si podriadený, teda ja môžem napsať čokoľvek nech sa ti to líbi či nie, ale ty nemôžeš, ak sa to pokúsiš, musím ta nejak maximálne strapniť, hladať negatíva, ponížiť, vynadať ti, ovrávať, intrigovať a pod" tak to tu už celé vnímam,...

často vidím že niekto sa spýta na niečo možno blbo, lebo nevie nič o IT, a hneď dostane salvu nadávok a arogantných príspevkov že aký je neschopný a pod. Je to žial úplne smustné, dokonca mi prjde že poslednou dobov už čím ďalej tým menej nových tazatelov sem chodí, asi zrejme to má dôvod.

Smutné je aj to že niekto navrhne zmenu, iba výstrel že akoby to molo približne vyzerať, nikto nehovorí že musí to byť presne tak či onak, či každá navrhovaná zmena sa musí implementovať, ale všetci z toho robia humbug a kecajú jak vnucujem aby stránka bola samé okno, blikátka a úplne sprasená, pričom o žiadnom blikaní ani oknách som ani slovo nepovedal. Navrhol som ukotvenie menu, zmeniť farby, pridať nočný režim (prepínatelné, kto nechce ani nemusí mať tmavé pozadie) a čiary pri strome príspevkov že ktorý je ktorému podriadený. No ja takéto zmeny nepovažujem za niečo ako čo tu ostatný písali a k čomu to prirovnávali, vrátane webstránok ktoré majú úplne iný účel, a prirovnávajú tu kladivo ku webstránke a forum ku topkám? je to normálne? No neviem. A že namiesto slabo modrej by boli nadpisi príspevkov na slabo zelenom (svetlom) pozadí. bože, to je fakt sprasenie, jediný návrh čo som tu dal že nejaká kus vätšia zmena bola len preto že sa mi zdá že je na vrhu stránky zbytočne prázdneho miesta ktoré by sa mohlo dať nejak využiť.

Ja neviem prečo to tak každý bere úplne negatívne, snaď len dvaja sa na to pozreli z oboch strán a posúdili to rozumne, hladeli jak na negatíva tak aj na pozitíva. A viem že vývoj je ťažký, a ano sám by som nebol schopný spraviť ani 1/4 z toho čo tu robia admini, len 9 rokov je už obdobie príliš dlhé, V podstate je to u väčšiny v priemere osmina života. Ale máš pravdu nemal by som tu nič riešiť.

Jak už psal L-Core (který má stejná práva jako já (pozn. pro Xoxo), nový engine je z hlediska uvedení první fáze do ostrého provozu těsně před cílem. Měl by řešit a vyřešit všechny zásadní problémy, které přinášejí nové prohlížeče a platformy (https, plně responzivní design, apod.), zároveň jsme se snažili vylepšit funkce, které jsme považovali za nejproblematičtější a připravujeme (zejména) další funkční rozšíření engine, které sice nemusí být na první pohled patrné, ale o to je zásadnější.

Pokud někomu připadá, že se "nic neděje", není to pravda. Poradna je docela velký projekt, jehož vývoj zcela určitě nechceme uspěchat. Navíc si dovolím tvrdit, že s ohledem na velikost Poraden jsme funkčně na velmi vysoké úrovni (i když je pravda, že některé funkce sami vidíme jako problematické, a to právě s ohledem na velikost dat). Nicméně minimalistický designový styl je něco, co rozhodně opouštět nechceme - nečekejte přehršel barviček, blikátka a animovaná tlačítka. Z pohledu designu lze očekávat mírné vylepšení vzhledu a optimalizace layoutu a pár chytrých funkcí navíc, které řeší nejčastější stesky (mj. i většinu z těch, které tu zazněly). Nechceme slibovat a dělat chutě před tím, než to bude hotovo. Ale až to bude, tak to velmi rychle poznáte (a věřím, že se ozve spousta z vás s hláškou, že "stará poradna byla lepší." :-))

P.S.: Poradna mi bere minimálně 50% volného času, který já osobně mám. Připadá-li někomu, že to je málo, tak je mi líto, ale já více času obětovat nemůžu, protože mám taky rodinu, které se musím věnovat. Podobně je to u i ostatních lidí, kteří stojí za serverem a vývojem Poradny.

Děkuji za mé nazvání chorým zmrdem. Měli by se banovat /nejlépe střílet/ také sprostí moderátoři, kteří si neuvědomují, že nejednají s malými dětmi ale třeba s penzistou a dědkem nad hrobem, co už něco v životě zažil, jen má tu smůlu, že je třeba jaderným technikem ale ne odborníkem na IT. Ano, arogance a sebevědomí slovutných rádců si musí prezentovat, asi to posiluje sebevědomí, které jinak šourají u podrážek. Jako vše v tomto státě. Kdo má funkci, má moc a na každém kroku jí ukazuje. Držím se za nos. Dobrá rada. Ano něco tu velmi páchne.

Nakolko sa to tu zvrhava zase na nadavenie vlakno uzavriem.
Pre Mlocika, Xoxa, ci inych....vlakno o dalsej verzii enginu sme tu uz mali. Boli tam pripomienky uzivatelov, padali konkretne terminy, dokonca som oznamil uz dopredu, co bude nova verzia enginu obsahovat. Nevidim dovod bavit sa o tom znovu.
Zopakujem hlavne viditelne zmeny pre tajtrlikov.
- poradna bude cela https
- dojde k istym dizajnovym upravam, ale gro sucasneho minimalistickeho dizajnu zostane zachovane
- dojde k upravam moznosti pri vkladani dotazov/odpovedi...moznost vacsich editacii a uprav prispevkov, vkladanie inframe videi a pod.
- responzivny dizajn na mobilnych zariadeniach
- na viac si uz nespominam z hlavy, na poslednom VZ sme mali slusny brainstorming ohladom noveho dizajnu a myslim, ze sme vybrali vsetko, co nas a vas "palilo" najviac