Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Poradna si zaslouží zmenu

Zdravím, neviem či to tak prijde len mne, ale zdá sa mi že design webstránky poradny je zastaralý, máme ho tu už od roku 2008/2009 a myslím že by poradne slušil nový kabát.

Napadlo ma niekolko zmien, ale aj pár skôr funkčných, nie len designových.

Už dlouho moderné weby majú zlúčenú hlavičku s menu zároveň by pak menu mohlo mať vätšie tlačidlá. A mohlo by sa pri scrollovaní aj ukotviť na vrh stránky.
Celkovo mi graficky prijde hlavná časť stránky "tabulka s dotazmi" prijde designovo zastaralá. Pravý stĺpec by sa tiež mohol predesignovať.
Docela firefox už začína otravovať s hláškou "Toto pripojenie nie je zabezpečené. Zadané prihlasovacie údaje môžu byť skompromitované" jako taky si myslím že by sa patrilo HTTPS.
ďalej keď si už otvorím nejaký dotaz a je tam plno príspevkou, len tým posunutím podriadených inému je nekdy neprehladné, čo spraviť nejaké čiary alebo nejak graficky je lepšie "zviazať" ktorý koment patrí ku ktorému komentu?

ďalšia vec je responzivita, a na mobiloch mi prijde stránka fakt na hovno, nedá sa ani poriadne ovládať natož jak drobné sú jednotlivé prvky na stránke.
Myslím že stránka ktorá radí ohľadom počítačov (aj programovania a grafiky) by mohla vyzerať na úrovni.

A tiež mi prijde design už dosť stereotypný keďže je tomu už vyše 8 rokov/let čo má poradna tento design. Myslím že vätšina vecí sa dá veľmi jednoducho
vylepšiť.
Zamykam, vysvetlenie naspodu (fleg)

Nakolko sa to tu zvrhava zase na nadavenie vlakno uzavriem.
Pre Mlocika, Xoxa, ci inych....vlakno o dalsej verzii enginu sme tu uz mali. Boli tam pripomienky uzivatelov, padali konkretne terminy, dokonca som oznamil uz dopredu, co bude nova verzia enginu obsahovat. Nevidim dovod bavit sa o tom znovu.
Zopakujem hlavne viditelne zmeny pre tajtrlikov.
- poradna bude cela https
- dojde k istym dizajnovym upravam, ale gro sucasneho minimalistickeho dizajnu zostane zachovane
- dojde k upravam moznosti pri vkladani dotazov/odpovedi...moznost vacsich editacii a uprav prispevkov, vkladanie inframe videi a pod.
- responzivny dizajn na mobilnych zariadeniach
- na viac si uz nespominam z hlavy, na poslednom VZ sme mali slusny brainstorming ohladom noveho dizajnu a myslim, ze sme vybrali vsetko, co nas a vas "palilo" najviac