Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber notebooku Dell alebo HP?

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu, ktorý z týchto notebookov sa oplatí z hladiska výkonu a celkovej kvality chladenia a pod. najviac?

DELL Inspiron 17 5759
Procesor : Intel Core i5-6200U (3M Cache, 2.30 GHz)
Pamäť : 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3L
Operačný systém : Windows 10 Home (64bit) - slovensky
Kapacita disku : 1TB SATA (5.4km rpm) 2.5 "
Displej : 17.3 "FullHD (1920x1080) TrueLife (Lesklý)
Grafická karta : AMD Radeon R5 M335 2GB
Webkamera : 1280 x 720 (HD) pri 30 snímkach za sekundu (maximálne)
Pripojenie : Intel Dual Band Wireless-AC 3160 + Bluetooth
Zvuková karta : Realtek ALC3234 s technológiou Waves MaxxAudio (2x reproduktory výkon 2,0 - 2,2W)
Batérie a napájanie : 4 článková (300 cyklov vybitia / nabitia) + 65W napájací adaptér

HP ProBook 470 G4 Y7Z72ES
Operačný systém: Windows 10 Home
Procesor: Intel® Core ™ i5-7200U (2,5 GHz až 3,1 GHz, 3 MB vyrovnávacej pamäte, 2 jadrá)
Pamäť: 8 GB DDR4 SDRAM 2133 MHz SDRAM (1 x 8 GB)
Pevný disk: 128 GB M.2 SSD + 1 TB (5400 ot)
Optická mechanika: DVD +/- RW DL
Displej: 17,3 "Full HD AntiGlare (1920 x 1080)
Zvláštna výbava: Nie
Grafická karta: NVIDIA GeForce 930MX (2 GB vyhradenej pamäte DDR3)
Polohovacie zariadenie: Touchpad
Podsvietená klávesnica: Nie
Numerická klávesnica: Áno
Web kamera: Webová kamera HD 720p
Čítačka odtlačku prsta: Áno

Ďakujem vám za radu.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

1. Nechceš "PC sestavu", ta kategorie je pro lidi, co chtějí návrh desktopové sestavy.
2. Účel sice nebyl zmíněn, ale čichám zapařování.
3. Ani jeden, pokud to má také sloužit jako notebook. Oba nic moc akumulátory, "U" CPU a ještě ke všemu ne moc výkonné dedikované GK. Mimo velikosti (17" notebook moc mobilní není) jsou tu monitory - jeden je rovnou lesklý, u druhého je sice uváděna antireflexní úprava, ale kdoví jak to vypadá ve skutečnosti.
4. Pokud to má snad sloužit jako DTR, pak to raději sestava na bázi mITX + normální monitor a normální polohovací periferie.

Ďakujem za rekcie,
nechcem to na hranie ani na extrémne náročné veci. Ide mi iba o čo najlepší výber v tejto cenovej kategórii.

Mám starší HP Pavilion 15 e008sc a tam teda to chledenie nie je moc dobre rišené a hučal a hrial celkom slušne už od novoty a kvalita spracovania nič moc.

Zatial ďakujem za rekacie.