Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber notebooku Dell alebo HP?

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu, ktorý z týchto notebookov sa oplatí z hladiska výkonu a celkovej kvality chladenia a pod. najviac?

DELL Inspiron 17 5759
Procesor : Intel Core i5-6200U (3M Cache, 2.30 GHz)
Pamäť : 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3L
Operačný systém : Windows 10 Home (64bit) - slovensky
Kapacita disku : 1TB SATA (5.4km rpm) 2.5 "
Displej : 17.3 "FullHD (1920x1080) TrueLife (Lesklý)
Grafická karta : AMD Radeon R5 M335 2GB
Webkamera : 1280 x 720 (HD) pri 30 snímkach za sekundu (maximálne)
Pripojenie : Intel Dual Band Wireless-AC 3160 + Bluetooth
Zvuková karta : Realtek ALC3234 s technológiou Waves MaxxAudio (2x reproduktory výkon 2,0 - 2,2W)
Batérie a napájanie : 4 článková (300 cyklov vybitia / nabitia) + 65W napájací adaptér

HP ProBook 470 G4 Y7Z72ES
Operačný systém: Windows 10 Home
Procesor: Intel® Core ™ i5-7200U (2,5 GHz až 3,1 GHz, 3 MB vyrovnávacej pamäte, 2 jadrá)
Pamäť: 8 GB DDR4 SDRAM 2133 MHz SDRAM (1 x 8 GB)
Pevný disk: 128 GB M.2 SSD + 1 TB (5400 ot)
Optická mechanika: DVD +/- RW DL
Displej: 17,3 "Full HD AntiGlare (1920 x 1080)
Zvláštna výbava: Nie
Grafická karta: NVIDIA GeForce 930MX (2 GB vyhradenej pamäte DDR3)
Polohovacie zariadenie: Touchpad
Podsvietená klávesnica: Nie
Numerická klávesnica: Áno
Web kamera: Webová kamera HD 720p
Čítačka odtlačku prsta: Áno

Ďakujem vám za radu.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Ďakujem za rekcie,
nechcem to na hranie ani na extrémne náročné veci. Ide mi iba o čo najlepší výber v tejto cenovej kategórii.

Mám starší HP Pavilion 15 e008sc a tam teda to chledenie nie je moc dobre rišené a hučal a hrial celkom slušne už od novoty a kvalita spracovania nič moc.

Zatial ďakujem za rekacie.