Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude zbytek sestavy brzdit GPU?

Ahoj, prosím Vás o radu. Rozhodl jsem se vyměnit svou stařičkou NVIDIA GeForce GTX 550 Ti a rozhoduji se mezi Radeon RX 570 Aorus nebo GeForce GTX 1050 Ti,
případně GeForce GTX 1060 3GT. Osobně se nejvíce přikláním k variantě Radeon RX 570 Aorus, jelikož mi při poměru cena/výkon zkrátka přijde nejvýhodnější.
Nyní se dostávám k tomu, proč sem vlastně píšu. Dočetl jsem se, že RX 570 vyžaduje i poměrně výkonný zbytek sestavy, abych ji dokázal plně využít a v tom
si nevím rady. Při použití různých kalkulaček na internetu jsem zjistil, že s kompatibilitou by neměl být problém, nevím však, jestli po stránce výkonu, by
zbytek sestavy stačil a jestli by grafickou kartu nebrzdil. Moji aktuální sestavu uvádím níže v příspěvku, snad je tam vše podstatné. Pokusil jsem se vypsat
vše, co mi přišlo důležité :-D. Díky za všechny rady!

CPU: AMD Phenom II X6 1075
- 6x 3,0 GHz
- Socket AM3

RAM: Kingston PC3-10700 (667 MHz)
- 2x4 GB

Základní deska: Gigabyte GA-970A-UD3
- Chipset AMD

Zdroj: Fortron FSP600-80BPN
- 600 W

"Generací" mě prošlo pod rukou celkem dost MB DDR2 GB který šlapou po x letech dodnes,kondíky i funkčnost OK.Ono se ohánět kvalitou když někdo kupuje to nejlevnější a pak brečí no nevím tam šetřej všichni, naopak u High endu nešetří nikdo a kvalita je na stejno + - .Asrock stál dřív taky za hov... dneska má dobrý prkna za dobrou cenu kvalitně osazený stejně jako třeba GB.Píšu posuzovat model ne značku ,tj jako máš třeba problém s tou MSI a říct celá značka stojí za vyliž.:-)

Ne, nesouhlas.

Gigabyte DDR2 desky byly posledni jeste OK, potom optimalizovali a od te doby stoji za vyliz cela znacka, i highend maji spatnej. Nerozlisujes dve veci, nekvalitni soucastky a nevhodnej design diky kteremu pak treba dochazi k zaruseni zvukovky apodobne.

U MSI je zrejme, ze na nekterych deskach zacali setrit na soucastkach a posunuli kvalitu dolu, u nich je treba dobre vybirat a neudelat chybu jako jsem udelal ja. Ale Gigabyte ma proste horsi design komplet u vseho, protoze to proste lepe neumi, asi jim odesli kvalitni navrhari a to co predvadi je proste spatne. (Spekulace: Neodesli designeri od Gigabyte k ASRock?)

i highend maji spatnej. Nerozlisujes dve veci, nekvalitni soucastky a nevhodnej design diky kteremu pak treba dochazi k zaruseni zvukovky apodobne. Ale Gigabyte ma proste horsi design komplet u vseho

Vejš sem hodil jako příklad Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti,si dělaj dobrej den na techpowerup? Tohle se týká i MB tady na foru se na GB nadává,jinde se doporučuje a stačí někde porovnat třeba reklamovanost je to plichta s ostatníma značkama,design tam nevybočuje od ostatních a když koukám co předvedli všichni výrobci u AM4 prken tak to raději ani nekomentuju.Mě řekni v čem je tahle MB horší třeba než konkurence.:-)www.ddworld.cz

Pozor DDkripl je fanousek, vubec ho neuvadej.

Pro oba: Nepochopili jste, Gigabyte dnes prestal nakupovat nejvetsi smejdy soucastky a diky tomu, ze MSI i Asus zacali setrit, tak jsou jakztakz s Gigabyte vyrovnani a souhlasim, ze je to od modelu a samozrejme cim levnejsi, tim horsi. To co kritizuju, je navrh desek od Gigabyte, piskajici civky, problemy se zarusenim zvuku, pripadne prehrivani nevhodnym umistenim. V tom je MSI a Asus lepsi a i ten ASRock snad o prsa. Dalsi vec u grafik je chlazeni (i rozmisteni soucastek po PCB), opet se podivejte na nezavisle recenze, kde se srovnava a opet Gigabyte vychazi hur.

A muzeme jak uz parek_v_rohliku nastinil, pokracovat softwarovou podporou, kde sice nadavam na MSI, ze Asus je lepsi, ale porad treba ty BIOSy obou jsou o ligu vejs nez Gigabyte nebo ASRock. Jednoduse abych to shrnul, pri problizne stejnych cenach neni duvod davat Gigabyte prednost. Pokud budou mit akci a bude to vyrazne levnejsi, tak vcelku muze byt u nejakeho konkretniho modelu, o kterem se bude vedet, ze vcelku dobry.

Pozor DDkripl je fanousek, vubec ho neuvadej.

To je fuk jakože co slovo to lež jo,k různým MB máš snad i recenze po netu a to i od uživatelů jak u nás tak třeba na newegg.com

To co kritizuju, je navrh desek od Gigabyte, piskajici civky, problemy se zarusenim zvuku, pripadne prehrivani nevhodnym umistenim. V tom je MSI a Asus lepsi a i ten ASRock snad o prsa.

Jenže to je právě to zevšeobecňování co píšeš cívky pískaj a pískali zpětně snad každýmu,se zvukovkou to byla známá věc,kdyby to bylo pořád nemyslíš že by to už někdo zmiňoval někde?S GPU je to v bledě modrém tady střední třída já pořád nevidím zmiňovaný mínusy ,osraný součástky atd ty úplně nejlevnější maj všechny chlazení nic moc,jediný v čem souhlasím je horší soft kvůli tomu to ale není shit.:-)

To same jako predchozi odpoved. Proc? (Proc brat Gigabyte, kdyz vim, ze Asus nebo MSI nebudou horsi, maximalne budou lepsi. Jedinny duvod muze byt cena a pokud budete mit konkretni zkusenost, ze se nejaky model povedl a bude levnejsi nez konkurence, tak samozrejme nikomu nebranim. :-))