Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při startu PC nefunguje klávesnice - nejde se dostat do BIOSu

Dobrý den.

Mám problém s přístupem do BIOSu. Během startu PC bych měl stisknout DEL, bohužel klávesnice reaguje, až když nastartují Windows. Procházel jsem si tu témata a zkusil postupovat podle rad. Jako první věc jsem zkusil vyndat baterii na desce, cca 15 minut jsem ji nechal venku a vrátil. Do BIOSu jsem se nedostal a už nenabíhají ani Windows. Po výměně baterie za novou se nic nezměnilo. PS2 klávesnici bohužel k dispozici nemám, abych ji vyzkoušel. Tudíž teď už nejde vlastně nic - několik vteřin koukám na úvodní stranu, a pak už je jen černo.

Jedná se o desku Gigabyte GA-H61M-DS2V.

Napadá někoho, co bych s tím mohl udělat?

Kurt

Tak PS2 klávesnice při startu PC sice najede, ale stejně se nedá jít do BIOSu - DEL nereaguje. Zkusil jsem odpojit HDD, taky nic. Prostě naběhne jen úvodní obrazovka s nabídkou vstupu do BIOSu, boot menu atd., ale dál už nic, jen černo. Ani neukáže paměti, disky atd.

a preco by nemohla? akonahle sa vrtas v pc a sahas na komponenty, vzdy je riziko statickej elektriny, co na odfajcenie komponentov bohate vo vela pripadoch staci. ak si clovek nedava pozor.

dalsia vec je, ci nemas nejaku haluznu dosku, alebo znackove pc, kde sa do biosu nejde cez Del ale cez F1, F2, F10 a podobne.

Odpajaj od dosky vsetko co sa da odpojit. RAM po jednej. Disk mat odpojeny samozrejme. A kukat ci prebliknu LED na klavesnici. Ak neprebliknu tak zbytocne mackas.
Clear cmos samozrejme skusit znova a viackrat, staci minuta bez 230V a baterky.
(a dnesne biosy uz moc neukazuju pameti a disky, takze podla toho by som sa neorientoval. Na klavesnici musia prebliknut LED, klavesu mackas hned potom. P.S. skusil by som aj iny zdroj na test)

Ani na jednom ze šesti USB portů klávesnice nereaguje. Zapnutí bez baterie taky nemělo vliv. A bez RAMky se počítač skoro ani nezapnul - zapne se deska, roztočí ventilátory, zjistí, že paměť chybí, a vypne se. A za pár sekund znovu zapne a takhle jede dokola. Na monitoru se ani neobjeví úvodní obrazovka.

Jinak klávesnice na jiném PC funguje normálně od začátku. Je to Genius, model GK-04008/C, Ergomedia 700.

Podle toho co pises :
• Zkusit i jiny PORT USB.
• Zkusit i jnou USB klavesnici, nekteré ten problém s BOOT zkratka maji hlavne Made In China, Advance, Gigabyte, atd.
Zkousel jsi i jiné akcni klavesy typu tusim [F12] pro BOOT MENU a podobne ?
* Nekteré USB porty jako USB 3.0/Modry nemusi u [POST] fungovat, klavesnici zapoj, zkus pres cerny portu 2.0/1.0.

Kdyz vytahnes tu CMOS baterii nezpomen vytanou PC z elektického proudu, z pravidla, po jeho vyresetovani, by jsi mel mit pri prvnim spusteni zpravu, ze se stali zmeny atd u startu BIOSU vetsinou je tam napsané stiskni F1 nebo podobne pro vstup do BIOSu tak zjistis, jestli alespon klavesnice reaguje
TiP ~ Uvedeny upozornovaci screen vyskoci/*mel by vyskocit i kdyz odpojis CPU_FAN ze zakladni desky a spustis PC ;-)