Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zoner neotvorí RAW

ZPS 13 aj po nainštalovaní a zavedení Adobe DNG Converter do ZPS, neotvorí RAW a nabehne okno :
formát snímku nieje podporovaný,nainštalujte si Adobe GND Converter a nastavte v možnostiach Zoneru cstu k nemu.
Ďakujem za prípadnú radu.

Zdravím.
Neviem či zoner podporuje môj Canon.Súbor RAW má príponu "cr2" a Nikon "nef".Ale to by malo byť vyriešené práve nainštalovaním Adobe DNG Converter-om a nastavením cesty v zonery k nemu.
Chápem to tak, že práve tento Converter je na toto určený aby sa tieto súbory dali otvárať.
Tak neviem, či si to zle nevysvetlujem

Chcel som tým povedať že aj verzie Converteru sú určené pre dané operačné systémy.
Ale neviem pri akých verziách je uvedené pre ktoré typy foťákov sú.
V Zonery pri inštalácii boli uvedené všetky tieto druhy prípon formátov RAW.

Ano, preto som stiahol verziu 8.3-tam xp je.Ale mal som stiahnutú 9.10.1 verziu a na spodku stránky bol napísaný WXP 32-64bit.No a nešlo mi to.Asi nejaký omyl,neviem.Dal som tam verziu 8.3,no a už to ide.
Ale chcem sa ťa spýtať,Karel nerozumiem o akej podpore foťáku sa zmieňuješ.Neviem o čo ide,to zoner musí podporovať môj foťák? Lebo skutočne teraz neviem o čom je reč.
Ide mi to ,problém vyriešený ,ale chcel by som vedieť ešte niečo o tej podpore.