Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem šestikanálové audio "nesedí do sluchátek"

Zdravím,

chtěl jsem si na PC pustit film, který má audio Dolby Digital 5.1 (AC3, A52 Audio) a zvuk mi hraje na sluchátkách úplně divně - hraje sice v obou, ale hovor jde slyšet pouze v jednom a v druhém jen pozadí atd. - to, co by normálně při pouzžítí 5.1 sestavy asi hrálo z rear :D Zkoušel jsem to i na tabletu z jinými sluchátky - totéž, akorát hlas vychází z opačného sluchátka :D Jde to třeba ve VLC nějak nastavit? (zkoušel jsem i jiné přehrávače - GOM...) Google nic moc...

Normálně to totiž nikdy nedělá problém (5.1, 7.1 na sluchátkách) - asi nějaký exotický kodek :D

Děkuju

Jestli mas Windowsy, tak si nejprve otestuj konfiguraci zvuku ve Windows. Kdyz to bude OK, tak potom spravne nastavit ve VLC, zkus PotPlayer. Je fakt, ze ve VLC jsem se take parkrat takhle zadrhl, ale bylo to pod linuxem, kde je to slozitejsi.