Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlepšení starého PC.

Ahojte. Poradíte mi jestli to půjde? Mám starej Dell Optiplex 755. Má zdroj 305W. Procesor core2duo Vpro. Můžu do něho dát procesor core2quad a grafickou kartu NVidia GeForce GT 630? Grafiku mám ale procesor bych koupila. Jen se ptám jestli to půjde at to nekoupím a pak vyhořím. Děkuji.

To je tezky, Dell je proste znackovy pocitac, kde se moc upgrady nepredpokladaji. Stejne by ale u Dellu meli vedet, jestli pro ten konkretni PC tam pujde ten Core2Quad strcit. Urcite bych to zjistoval jeste pred koupi toho procesoru, muze i nemusi. Bud to bude mit Dell na webu napsane nebo zkusit zavolat. Co se tyka grafiky, tak pokud je v pocitaci prislusny slot, tak by to jit melo. Zase lepsi u Dellu zjistit dopredu, ale u pocitacu Dell vetsinou s vymenou grafiky neni zadny problem.

Děkuji. pci-e tam je a je tam nějaká dvi kartička. To přehodím. Jde mi spíš o ten zdroj. Prý mi to s core2quad a s tou kartou shoří. Jdu se mrknout na web ohledně toho procesoru ale moje angličtina je mizerná tak snad pomůže strýček Google :-)

GT630 byly 3 karty s rozdilnou spotrebou, zalezi taky podle stari zdroje a jeho zachovalosti. Muze to byt na hrane, ale osobni tip, ze to ten zdroj da. Myslim, ze moznost, ze deska neda to Core2Quad je vyssi nez ze by potom kvuli nemu shorel zdroj.

Tak to asi půjde. Myslím procesor. Core 2 quad Q6700 je maximum.Viz zde: http://www.dell.com/downloads/global/products/opti x/en/opti_755_techspecs.pdf
Grafika nevím jak poznat co je to zač a co bere za výkon. Je to verze biosu 70.8.a.a.0.9 a verze ovladače 22.21.13.8205 1GB pameti, kmitočet 1620 MHz, Multiprocesory/jádra 2/16,Warp size 32 threads. Víc nevyčtu. Tak co myslíte. Mohu? Utáhne to ten zdroj?

Zdroj (pokud je ok) ten C2Q utahne uplne v pohode, v tom bych problem nevidel. Ta sestava navic nema moc vysokou spotrebu (radove do 150W max).
Spis bych asi neinvestoval penize do C2Q, kdyz mas 1GB RAM.
Ptz normalni C2Q = cca 800 - 1000
Navyseni RAM na 4GB = 800 (ptz DDR2 je draha).

Tj celkem jsi v tom rekneme za 1800, nehlede na to, ze kdovijak dlouho jeste vydrzi deska, zdroj apod.

Osobne bych se na to asi vybodnul, daji se koupit repasovane sestavy s i5 2500 a 4-8GB RAM (tj zhruba o 150% vykonnejsi sestavy) za 2-3000, tak bych spis premyslel o tomhle.

Coz o to, dle tabulek to utahne, otazkou je, jak dlouho to vydrzi. Je to samozrejme temer to nejlevnejsi co tam mohli dat, navic ma za sebou vic jak 10 let provozu, tj je to imho otazka casu, jak dlouho jeste bude fungovat... Tu grafiku tam chces hadam kvuli hram (btw je to kancl krafika, vykon moc nema), ten zdroj byl delanej na kanclpraci, ne na hrani her.

Podivej, spotrebou energie se do 300W vlezes. Jestli vis, ze to vezme ten procesor, grafiku to nejspis vezme taky, tak to zkusit muzes, ale ze to bude OK a buhvi kolik let starej zdroj dokaze prezit to zvysene zatizeni, to ti tu nikdo nepotvrdi. Bud to chces zkusit i za cenu toho, ze to nemusi vyjit anebo to muze byt OK nebo to nezkousej, je to tvoje volba.

Muzes potom dat vedet, jak to dopadlo, budeme radi. :-)