Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zprovoznění tiskárny OKI Okipage 8w Lite ve Windows 10

Dobrý den, nedaří se mi zprovoznit tiskárnu OKI Okipage 8w Lite ve Windows 10 64bit. Je to už poněkud starší tiskárna, která pod Windows 7 32bit fungovala donedávna bez potíží. Nevím jestli je hlavním problémem ovladač, který neexistuje v 64 bitech, nebo tuto tiskárnu už není pod Windows 10 možné zprovoznit vůbec. Zkoušel jsem hledat, ale stažení nějakého novějšího ovladače se mi dohledat nepodařilo. Děkuji za každou radu.

Děkuji, zkusil jsem tedy jedinou možnou variantu Windows Server 2003 x64 (Windows 7 ani 8 už tam není), ale tiskárna přes USB vůbec nekomunikuje a instalaci ovladače se nepodaří dokončit. Zdá se, že tiskárna se po připojení přes USB vůbec neozve a nevytvoří se odpovídající USB port.

Ještě mě napadla jedna možnost, pořídit redukci USB --> LPT a pokusit se tuhle obstarožní tiskárnu rozejít alespoň takto. O rychlost tisku by nešlo, jde vůbec o možnost jakkoliv tisknout. Dáváte tomu nějakou šanci?

Ani jako neznámé zařízení, opravdu netuším proč. Proto se pak nemá šanci chytit ani ručně vnucovanej ovladač. V OS už ale nějaký tiskový USB port (USB001) je, jen není jasné jestli byl vytvořen k této konkrétní tiskárně a nebo jestli tam byl už dříve. V popisu má myslím Virtual printer port for USB.

Tak jsem to řekl trochu špatně, tiskárna se nakonec ve správci zařízení ukázala i se správným popiskem ve skupině neznámé zařízení a ještě se cosi objevilo 2x v jiných kategoriích níže, myslím něco s HID a zařízení pro tisk přes USB, ale byly u toho vykřičníky. Ať jsem se pro daná zařízení snažil jakkoliv přidělit ovladač ručně (aktualizace přes Windows Update nezabrala) směrováním na složku s extrahovaným ovladačem, nepovedlo se to zprovoznit. Už jsme to vzdali a nebudeme se pokoušet tuto starou tiskárnu pod Windows 10 zprovozňovat.